مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: از شنبه اول بهمن ماه سال جاری امتحانات دوره های متوسطه اول و دوم با اعلام مدیران مدارس از سر گرفته می‌شود.

تصمیمات جدید برای ادامه روند آموزشی مدارس خراسان جنوبی

به گزارش قدس آنلاین سیدعلیرضا موسوی نژاد، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در هفته آینده، نحوه فعالیت مدارس ابتدایی، مراکز پیش دبستانی، مهد کودک‌ها و کودکستان‌های استان، با توجه به شرایط جوی و جغرافیایی هر شهرستان و منطقه، به مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تفویض شده است.

وی افزود: با توجه به غیر حضوری شدن کلاس‌های درس در هفته جاری، امتحانات داخلی نوبت اول مدارس متوسطه دوره‌های اول و دوم از شنبه با توجه به اعلام مدیران مدارس از سر گرفته می‌شود.

موسوی نژاد بیان کرد: مدارس و ادارات آموزش و پرورش استان، با توجه به اُفت فشار گاز و لزوم صرفه جویی در مصرفه آن ملزم به استفاده از سوخت جایگزین برای گرم کردن کلاس‌ها هستند.

مدیرل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: همچنین ۲ هزار و ۹۱۹ دانش آموز دختر و پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه درآزمون سراسری، در ۶ شهرستان تحت نظارت آموزش و پرورش و ۵ گروه آزمایشی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی بیان کرد: وظیفه برگزاری آزمون سراسری دیماه جاری در شهرستان‌های سربیشه، خوسف، طبس، زیرکوه و بشرویه به آموزش و پرورش سپرده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، اظهار کرد: آزمون سراسری از رویدادهای مهم و حساس در کشور است که سرنوشت تعداد زیادی از داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها به نتیجه آن گره خورده است و از سوی دیگر رعایت عدالت آموزشی و شایسته گزینی در این آزمون زمینه رشد علمی کشور و آینده‌ای درخشان برای میهن اسلامی را رقم می‌زند.

موسوی نژاد یادآور شد: با موافقت شورای امنیت کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اینترنت موبایل محدوده حوزه‌های آزمون سراسری و ساعات برگزاری آن در روزهای پنجشنبه و جمعه قطع است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.