فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: هم اکنون ترافیک فوق سنگین در محور هراز وجود دارد به همین دلیل از ساعت ۱۵ این محور از جنوب به شمال مسدود شده است.

ترافیک فوق سنگین در محورهای شرقی پایتخت/ هراز تا ۱۲ شب یک‌طرفه شد

به گزارش قدس آنلاین، ایرج کهریزی فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران در خصوص وضعیت ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم، اظهار کرد: عبور وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور هراز فوق سنگین و با پس زدگی چندین کیلومتری ترافیک روبرو است به همین دلیل این محور از جنوب به شمال تا ساعت ۱۲ بامداد مسدود شده است.

وی با بیان اینکه از ساعت ۱۵ الی ۱۲ بامداد محور هراز از جنوب به شمال مسدود شد، گفت: محور هراز از ساعت ۱۵ از رودهن به سمت شمال مسدود و تردد خودروها از آب‌اسک به سمت رودهن به صورت یکطرفه درآمد و این ممنوعیت تردد تا ساعت ۱۲ بامداد و تا تخلیه بار ترافیکی ادامه خواهد داشت.

کهریزی ابراز کرد: تردد وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور فیروزکوه پرحجم و سنگین درجریان است و در برخی مناطق این محور مانند محدوده شهرهای گیلاوند، مهرآباد و گدوک با کندی عبور و مرور وسایل نقلیه روبرو هستیم.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران ادامه داد: هموطنانی که تا کنون سفر خود را آغاز نکردند مسافرت خود را به زمانی دیگر موکول کنند و درصورت الزام به سفر از محور جایگزین فیروزکوه تردد کنند تا با ترافیک فوق سنگین این محور مواجه نشوند.

وی عنوان کرد: تردد انواع وسایل نقلیه در ورودی های شرقی تهران مانند آزادراه تهران-پردیس، محور قدیم جاجرود پرحجم و سنگین در جرایان است و با نزدیک شدن به پایان روز بر بار ترافیکی این محدوده افزوده خواهد شد.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه حادثه خاصی در محورهای شرق استان رخ نداده، تاکید کرد: عبور و مرور وسایل نقلیه از دو دولاین رفت و برگشت محور امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم سنگین و پرحجم در جریان است و هم وطنان به مرور در حال عبور از این محورهای بزرگراهی هستند.

وی با اشاره به حضور خودروهای مسافران برای عبور از جنوب به شمال محور هراز، عنوان کرد: نیروهای پلیس راه با آماده باش کامل در مسیرهای مواصلاتی شرق استان حاضر بوده و نسبت به روان‌سازی ترافیک‌های موجود اقدام می‌کنند اما مسافران به هیچ عنوان برای سفر به شمال کشور به هراز مراجعه نکنند.

کهریزی، خاطرنشان کرد: هموطنان قبل از آغاز بازگشت از سفر وضعیت راه‌ها را از طریق سامانه ۱۴۱ اطلاعات راه‌ها پیگیری کرده و سپس وارد محورها شوند.

کهریزی با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در ۲۰ کیلومتری مقاصد مسافران رخ می‌دهد، تاکیدکرد: هم وطنان میتوانند با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، عدم ارتکاب تخلفات حادثه ساز مانند سرعت، سبقت و انحراف به چپ، رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به خودروهای جلویی، استراحت کافی قبل و در حین مسافرت، صبر و شکیبایی در هنگام رانندگی و با رعایت حقوق شهروندی سفری ایمن و بدون خطر را برای خود و دیگر هم‌وطنانمان رقم بزنند.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.