نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی پس از ورود به مکه گفت: برنامه‌هایی که برای حج امسال پیش بینی کرده بودیم، تاکنون به خوبی اجرا شده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت: برنامه‌های حج امسال از پیش‌بینی‌ها جلوتر است

حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت پس از ورود به مکه مکرمه از برنامه‌ریزی مطلوب برای ایام تشریق و انجام مناسک حج ابراز رضایت کرد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی حج تمتع ۱۴۰۲ از مدت‌ها قبل در ایران اسلامی صورت گرفته بود، افزود: خدا را شاکریم که با تلاش خادمان ضیوف الرحمان برنامه‌هایی که از ایران در نظر گرفته بودیم، نه تنها به طور کامل در مدینه اجرا شد، بلکه تعدادی برنامه جدید هم برای زائران در نظر گرفته شد.

نواب: برنامه‌های حج امسال از پیش‌بینی‌ها جلوتر است

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با ابراز رضایت از شرایط مطلوب حجاج ایرانی مدینه اول گفت: ما انتظار داشتیم آنچه قبل از قطع ارتباط ایران و عربستان در مدینه انجام می‌‍شد، بعد از برقراری روابط هم اتفاق بیفتد، اما شاید نیاز به زمان بیشتری باشد تا این خواسته زائران و حجاج ایرانی محقق شود.

وی با اشاره به برنامه‌هایی که در مکه مکرمه برای حجاج ایرانی در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: خادمان حجاج در ستاد مکه برنامه‌ریزی خوبی داشته‌اند و زحمات زیادی را متحمل شدند تا شرایط برای اسکان و زیارت و انجام مناسک زائران فراهم شود. 

نواب: برنامه‌های حج امسال از پیش‌بینی‌ها جلوتر است

حجت الاسلام والمسلمین نواب شرایط هر حج را نسبت به حج قبل متفاوت دانست و افزود: نمی‌توان حج امسال را با سال گذشته مقایسه کرد، چرا که هر سال و هر حج شرایط متفاوت و مختص به خودش را دارد. بنابراین برای اینکه بتوانیم اظهارنظر دقیق و درستی داشته باشیم، باید همه شرایط را بررسی کنیم. با توجه به تجربیاتی که از سال‌های گذشته وجود دارد، خدا را شاکر هستیم که برنامه‌های پیش‌بینی شده مطلوب اجرا شده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه چشم انداز هر حج با حج دیگر متفاوت است، گفت: برای ایام تشریق برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته است و امیدواریم زائران ایران در این ایام خادمان خودشان را از دعای خیرشان محروم نکنند.

سرپرست حجاج ایرانی به همراه سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت  برای بررسی مسائل و امور مربوط به زائران ایرانی و بازدید از هتل های محل استقرار آنان بامداد شنبه وارد مکه مکرمه شد.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.