به نظر می‌رسد که کار انتقال مهدی قایدی به تیم الاتحاد کلبا به نقطه پایان خود رسیده است.

رسانه‌های اماراتی و خبر ویژه از قایدی؛ باشوی آبی‌ها شاگرد مجیدی شد

مهدی قایدی یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر فوتبال ایران در فصل گذشته بود؛ آن‌هم در حالی‌که ستاره بوشهری بعد از یک فصل ناکامی در فوتبال امارات و تیم شباب‌الاهلی، به امید احیای دوباره به استقلال بازگشت و توانست در جمع آبی‌پوشان پایتخت عملکرد خیره‌کننده را از خود به جای بگذارد. قایدی هم در قامت گلزن و هم در نقش گل‌ساز، تاثیر پررنگی در ترکیب استقلال داشت و نگاهی به آمار و ارقام ستاره بوشهری نشان می‌دهد که او توانسته در فصل گذشته 12 گل بزند.

قایدی که در یک‌قدمی رسیدن به کفش طلای لیگ بیست‌ودوم قرار داشت، نتوانست به این عنوان دست پیدا کند اما تاثیرگذاری فوق‌العاده او در ترکیب آبی‌ها باعث شد تا ستاره بوشهری به یکی از چهره‌های ویژه بازار تابستانه تبدیل شود؛ آن‌هم در شرایطی که مدیران وقت استقلال برای انتقال قایدی به تیم‌شان، با مسئولان باشگاه شباب‌الاهلی به توافق یک‌ساله رسیده بودند و پایان قرارداد قرضی مهدی قایدی باعث شد تا استقلالی‌ها شانس‌شان برای حفظ مهدی قایدی با توجه به عملکرد درخشان او در فصل گذشته به حداقل برسد.

مسئولان فدراسیون فوتبال انتقال قرضی بازیکنان لژیونر به لیگ برتر ایران را ممنوع کرده‌اند و همین مسئله باعث شد تا راهکاری جز دائمی‌کردن قرارداد مهدی قایدی پیش‌روی استقلالی‌ها نباشد. در این زمینه گفته می‌شد که بیش از یک میلیون دلار برای صدور رضایت‌نامه مهدی قایدی از سوی باشگاه اماراتی درخواست شده که با توجه به مشکلات مالی باشگاه استقلال، مدیران پیشین موضوع را پیگیری نکرده و همین مسئله باعث شده تا مسئولان شباب‌الاهلی به فکر فروش قایدی به سایر تیم‌ها بیفتند.

قایدی در یک‌قدمی پیوستن به الاتحاد کلبا

الاتحاد کلبا با هدایت فرهاد مجیدی کار خود را برای حضوری موفق در فصل جدید لیگ امارات، در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه آغاز کرده و مجیدی که فصل گذشته هم امیدوار به جذب چند بازیکن ایرانی از جمله امیرحسین حسین‌زاده و شهریار مغانلو بود، برای فصل جدید هم به دنبال جذب ستاره‌های ایرانی است و در فهرست سرمربی سابق استقلال، نام مهدی قایدی به‌چشم می‌خورد. سرمربی الاتحاد کلبا از مدیران باشگاه خود خواسته تا برای جذب مهدی قایدی با مسئولان باشگاه شباب‌الاهلی مذاکره کنند.

مارکو نیکولیچ سرمربی جدید شباب‌الاهلی تمایلی به حفظ مهدی قایدی ندارد و با وجود آنکه 3 فصل دیگر از قرارداد ستاره ایرانی با قرمزپوشان باقی‌مانده، اما گفته می‌شود که مذاکرات میان دو باشگاه الاتحاد کلبا و شباب‌الاهلی امارات در حال انجام است. طی روزهای آینده اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، انتقال مهدی قایدی به جمع شاگردان فرهاد مجیدی رسمی خواهد شد تا دوباره این دو چهره استقلالی با یکدیگر همکار شوند.

رسانه‌ اماراتی سدد در خبری ویژه مدعی شد که تیم‌های شباب‌الاهلی و الاتحاد کلبا بر سر معاوضه مهدی قایدی با سلطان عادل به توافق رسیدند. جالب آنکه رسانه عمید الریاضة در گزارشی متفاوت، مدعی شده که مهدی قایدی به همراه احمد جشک (با دائمی شدن قرارداد) و لیناردو در راه پیوستن از شباب‌الاهلی به الاتحاد کلبا هستند و در نقطه مقابل، در ازای این 3 بازیکن قرار است سلطان عادل به جمع شاگردان نیکولیچ اضافه شود!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.