مدیر کل اداره آمریکای لاتین وزارت خارجه روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که مسکو قصد دارد به منظور افزایش تجارت دوجانبه، محدودیت روادید را برای تمام کشورهای آمریکای لاتین حذف کند.

برنامه روسیه برای لغو روادید و افزایش تجارت با کشورهای آمریکای لاتین

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، الکساندر شچتینین، مدیر کل اداره آمریکای لاتین وزارت خارجه روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که مسکو قصد دارد به منظور افزایش تجارت دوجانبه، محدودیت روادید را برای تمام کشورهای آمریکای لاتین حذف کند.

وی در حاشیه کنفرانس "روسیه - آمریکای لاتین" به تاس گفت: این یک هدف دست یافتنی است.

این دیپلمات در پاسخ به سوالی درباره برنامه روسیه برای ایجاد سفر بدون روادید با همه کشورهای آمریکای لاتین گفت: این هدفی است که ما برای خود تعیین کرده‌ایم و فکر می کنم به آن خواهیم رسید.

این مقام روسیه افزود: ما (به سمت لغو روادید) با کشورهای حوزه کارائیب نیز حرکت خواهیم کرد.

شچتینین در ادامه تأکید کرد که همکاری بانک مرکزی روسیه با کشورهای آمریکای لاتین برای معرفی کارت های میر روسی در آنجا شروع شده است.

وی همچنین گفت: می دانید این کار ادامه دارد، این کاری است که بانک مرکزی ما به آن مشغول است. به گفته این دیپلمات، این "کار بسیار جدی و دقیق" است.

بر اساس این گزارش، کارت های بانکی مرتبط با سیستم پرداخت میر روسیه در حال حاضر در کوبا، ونزوئلا، آبخازیا، ارمنستان، بلاروس، ویتنام، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، کره جنوبی و اوستیای جنوبی پذیرفته می شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.