نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: موافقتنامه همکاری‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه بزودی در صحن مجلس بررسی می‌شود.

میرتاج‌الدینی: موافقتنامه فرهنگی ایران و روسیه در صحن مجلس بررسی می‌شود

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا میرتاج‌الدینی شامگاه دوشنبه در نشست مشترک روسا و جمعی از اعضای کمیسیون‌های برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و شورای فدراسیون (مجلس سنا) روسیه در مسکو افزود: بررسی این موافقتنامه در دستور کار مجلس ایران قرار دارد.
رئیس و برخی اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در راستای توسعه مناسبات دوجانبه در عرصه پارلمانی و به دعوت رسمی رئیس کمیته بودجه دومای دولتی روسیه به مسکو سفر کرده‌اند.

پیش از این، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تصویب موافقتنامه همکاری‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در دولت ایران، گفته است: این موافقتنامه در مراحل پایانی بررسی در مجلس شورای اسلامی است و تصویب و نهایی شدن آن گامی بزرگ در توسعه مناسبات فرهنگی دوجانبه خواهد بود.

«موافقتنامه تأسیس و چارچوب فعالیت مراکز فرهنگی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه» ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ توسط وزرای امور خارجه دو کشور در تهران امضا شد و در مسیر طی تشریفات قانونی شدن در دو کشور قرار گرفت.
تمرکز این موافقتنامه بر ایجاد مراکز فرهنگی دو کشور در سرزمین طرف مقابل است که محور اصلی فعالیت این مراکز بر حوزه‌های فرهنگ، هنر و ادبیات تمرکز دارد.
به اعتقاد برخی کارشناسان، نهایی شدن این موافقتنامه، زمینه مناسبی را برای تعمیق روابط فرهنگی دو کشور با توجه به اهداف و راهبردهای مشترک اقتصادی و سیاسی در سطح بین‌الملل فراهم خواهد آورد.
منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.