مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از صادرات کالا و محصولات تولیدی غیرنفتی استان به ارزش ۶ میلیارد دلار از گمرکات این استان خبر داد.

صادرات ۶ میلیارد دلاری محموله‌های غیرنفتی از استان بوشهر

به گزارش قدس آنلاین، مهدی صفوی با تبریک روز ملی صادرات نقش این مهم در توسعه اقتصاد و اشتغال‌زایی را مهم دانست و اظهار داشت: صادرات به عنوان موتور محرکه اقتصاد و نقش مهم در تقویت ظرفیت‌های تولیدی و توسعه سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در بنگاه‌های اقتصادی محسوب می‌شود.

وی صادرات را یکی از مؤلفه‌های مهم مؤثر بر رشد اقتصادی دانست و بیان کرد: صادرات می‌تواند اقتصاد را از حالت رکود خارج کند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه این استان نقش مهم و اثرگذاری در صادرات محموله‌های تولیدی دارد تصریح کرد: در نیمه نخست امسال به ارزش 6 میلیارد دلار انواع کالاهای تولیدی و خدمات به کشورهای هدف صادر شد.

صفوی عمده کشورهای هدف صادرات استان بوشهر را چین، هندوستان، ترکیه، امارات متحده عربی و کشورهای آفریقایی دانست و بیان کرد: سیمان، کلینکر، میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، خرما و آبزیان پرورشی از جمله محموله‌های صادراتی استان بوشهر در نیمه نخست امسال است.

وی با بیان اینکه در نیمه دوم امسال صادرات غیرنفتی استان بوشهر افزایش داده می‌شود افزود: در نیمه دوم سال صادرات محصولات تولیدی از جمله گوجه‌فرنگی خارج از فصل در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از تولید 600 هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: بخشی از صادرات استان در نیمه دوم سال به محصول گوجه‌فرنگی خارج از فصل ارتباط دارد که به کشورهای هدف صادر می‌شود.

صفوی از تشکیل میز ملی تجاری محصولات تولیدی استان بوشهر برای توسعه صادرات در نیمه دوم سال جاری خبر داد و اضافه کرد: در نیمه دوم امیال میز ملی خرما، میگو، گوجه‌فرنگی، کود شیمیایی و محصولات پتروشیمی در استان بوشهر تشکیل می‌شود که نقش مهمی در افزایش محموله‌های صادراتی به کشورهای هدف دارد.

وی برگزاری جشنواره و نمایشگاه محصولات تولیدی و صادراتی استان بوشهر را از دیگر برنامه‌های استان در نیمه دوم سال اعلام و تصریح کرد: در نیمه نخست امسال یک هیئت تجاری استان بوشهر به کشور روسیه اعزام شد که دستاوردهای خوبی به ویژه در حوزه آبزیان در پی داشت.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: امید می‌رود در نیمه دوم امسال هم پذیرای هیئت‌های تجاری از کشورهای مختلف به استان بوشهر باشیم و هیئت‌های تجاری این استان هم با هدف توسعه صادرات محصولات تولیدی به کشورهای هدف صادراتی اعزام شوند.

صفوی با اشاره به تجلیل از صادرکنندگان نمونه در کشور افزود: همزمان با برگزاری همایش ملی صادرات در تهران، سه واحد صادراتی استان بوشهر موفق شدند جایزه صادر کننده نمونه میگو ، محصولات پتروشیمی و آبزیان دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.