سفیر کشور عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران با رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان دیدار و در خصوص مسائل فی‌مابین به‌ویژه حج تمتع آتی و از سرگیری عمره مفرده گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

گفت‌وگوی سفیر عربستان با رئیس سازمان حج برای از سرگیری "عمره مفرده"

عبدالله بن سعود العنزی؛ سفیر عربستان در جمهوری اسلامی ایران در محل سازمان حج و زیارت با سید عباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان دیدار کرد.

در این دیدار که سرکنسول عربستان در کشورمان و تنی چند از مسئولان حج و زیارت حضور داشتند، دو طرف در خصوص موضوعات بین دو کشور گفت‌وگو و رایزنی کردند.

بسط و گسترش مناسبات در حوزه تردد حجاج و تسهیل امور مربوط به خدمت‌رسانی ضیوف‌الرحمان از جمله مهمترین محورهای گفت‌وگوی دو طرف بود.

رئیس سازمان حج و زیارت در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور سفیر عربستان در کشورمان و از سرگیری روابط دو کشور مسلمان منطقه، گفت: گسترش و توسعه روابط بین دو کشور، موجبات افزایش وحدت در جهان اسلام و بالطبع اقتدار مسلمانان خواهد شد.

حسینی در ادامه با اشاره به رایزنی‌های صورت گرفته برای از سرگیری عمره مفرده بعد از چند سال وقفه، گفت: نزدیک به 5 میلیون و 700 هزار نفر متقاضی منتظر راه‌اندازی مجدد سفرهای عمره هستند که در این خصوص اقداماتی صورت گرفته و در حال حاضر نیز تنی چند از دست‌اندرکاران حج و زیارت در کشور عربستان در حال گفت‌وگو و رایزنی‌های نهایی در این خصوص و همچنین حج تمتع آتی هستند.

وی ابراز امیدواری کرد که با رفع موانع و تلاش‌های صورت گرفته، اعزام‌های عمره مفرده از سرگیری شود و چشم انتظاری متقاضیان نیز پایان یابد.

عبدالله‌بن‌ سعود العنزی؛ سفیر عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار ضمن تشکر از استقبال گرم مقامات حج و زیارت کشورمان، بر توسعه روابط به ویژه در موضوع سفرهای زیارتی تاکید کرد.

وی با اشاره به سیاست‌های کشور متبوع خود در خصوص سفرهای عمره مفرده، از اعزام‌های مجدد معتمرین ایرانی به سرزمین وحی استقبال کرد.

سفیر عربستان در جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ما تمام ظرفیت‌های خود در راستای مساعدت به از سرگیری اعزام‌های متقاضیان ایرانی عمره مفرده در قالب سازمان حج و زیارت را به کار می‌بندیم.

در ادامه این دیدار رئیس سازمان حج و زیارت به موضوع حج تمتع اشاره کرد و افزود: زائران ایرانی چه در حج تمتع و چه در عمره مفرده جزو بهترین و منظم ترین زائرین هستند و همچنین به قوانین کشور عربستان سعودی توجه و احترام لازم را دارند.

وی افزود: ما نیز در سازمان حج و زیارت سعی کرده‌ایم در همکاری و تعامل با دست‌اندرکاران ذیربط در کشور عربستان پیشگام باشیم و خوشبختانه در برنامه‌های اجرایی عملیات حج موفق و حساب شده عمل کرده‌ایم.

عبدالله بن سعود العنزی؛ سفیر کشور عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران نیز از نجابت و انضباط زائران ایرانی و همچنین تلاش‌های صورت گرفته از سوی دست‌اندرکاران حج و زیارت کشورمان قدردانی کرد.

سفیر عربستان در جمهوری اسلامی ایران و رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه راهکارهای تسهیل خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به ضیوف‌الرحمان را بررسی کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.