رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی، گفت: اصلاح لیگ‌های آزاد و فرنگی به همت و خِرد جمعی خانواده کشتی نیاز دارد.

یاری: اصلاح لیگ‌های کشتی آزاد و فرنگی در گرو خِرد جمعی است

به گزارش قدس آنلاین، حمید یاری در حاشیه برگزاری مرحله نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی در اهواز، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از میان ۱۰ ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران، ۶ نفر در استخدام گروه ملی فولاد خوزستان هستند که ۳ نفر از آن‌ها در لیگ برای این تیم کشتی گرفتند. آنها با این تیم قرارداد دارند و نمی‌توانند به تیم دیگری بروند. یک ملی‌پوش هم با تیم زاگرس قرارداد دارد. با این اوصاف عملا بیشتر فرنگی‌کاران درگیر لیگ هستند.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کشتی در پاسخ به این سوال که چرا از همان ابتدای لیگ بیشتر چهره‌های شاخص به یک یا دو تیم می‌روند و چه زمانی قرار است این روند تغییر کند، خاطرنشان کرد: از دیرباز این موضوع بوده است. همیشه اگر نگاه کنیم یک تیم در آزاد و یک تیم در فرنگی اختلاف فاحشی با تیم‌های دیگر داشته‌اند. اگر لیگ می‌خواهد درست شود به همت جمعی خانواده کشتی نیاز دارد. این موضوع به فدراسیون یا سازمان لیگ بستگی ندارد. هنوز به مرحله حرفه‌ای‌گری نرسیده‌ایم و باید همه خانواده کشتی دست به دست هم بدهند تا کیفیت تیم‌ها در سطح منطقی باشد.

وی در ادامه درباره اختلاف فاحش سطح لیگ آزاد با فرنگی به لحاظ کمی و کیفی، گفت: تمامی خانواده کشتی باید پای کار بیایند و قهرمانان ما نیز می‌بایست کمک کنند. در کشتی آزاد، لیگ دسته اول ما قابل مقایسه با سال‌های قبل نیست و با حصور تیم‌های زیادی برگزار شد. شرایط لیگ برتر نیز در سال آینده بهتر می‌شود.

یاری درباره میزان قرارداد کشتی‌گیران در لیگ، گفت: واقعیت این است که قرار داد کشتی‌گیران به غیر از یکی دو مورد را نگاه نکرده‌ام. دو تیم در کشتی آزاد، رقم واقعی ثبت کرده‌اند اما بقیه تیم‌ها رقم واقعی ثبت نکرده‌اند. در کشتی فرنگی هم با توجه به اینکه گروه ملی فولاد به بچه‌ها حقوق می‌دهد، طبق آن مبلغ قرار داد بسته است. تیم‌های زاگرس و دانشگاه آزاد هم قرارداد واقعی ثبت کرده‌اند اما بقیه اسپانسر ها هنوز قرارداد واقعی‌شان ثبت نشده است.

وی درباره بیشترین مبلغ قرارداد کشتی گیران در لیگ خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم نزدیک به یک و نیم میلیارد تومان در لیگ کشتی آزاد و در فرنگی هم بیشترین مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

یاری درباره اینکه آیا جام باشگاه‌های جهان در ایران برگزار می‌شود یا خیر؟ گفت: با توجه به محدوده زمانی که کشتی‌گیران باید در اختیار تیم ملی باشند، تاریخی برای برگزاری جام باشگاه‌های جهان داده‌ایم. هر زمانیکه فدراسیون موافقت خود را اعلام کند، این مسابقات را برگزار خواهیم کرد.

رئیس سازمان لیگ کشتی در پایان درباره درگیری ایجاد شده توسط مهدی هاشمی در مبارزه مقابل علی تبار در لیگ کشتی آزاد، گفت: این حواشی هاشمی از گذشته بوده و برای چندمین مرتبه است که تکرار می‌شود. تیم بانک شهر برای مرحله فینال او را از ترکیب کنار گذاشته و ما هم سعی می‌کنیم به شکلی برخورد کنیم که او کمترین آسیب را ببیند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.