اولین جلسه هیئت امنای بنیاد تعاون و رفاه کارکنان در قوه قضائیه با حضور معاون اول قوه قضائیه برگزار شد.

بنیاد تعاون و رفاه کارکنان قوه قضائیه تأسیس شد

حجت الاسلام والمسلمین  مصدق معاون اول قوه قضائیه در حاشیه اولین جلسه هیئت امنای بنیاد تعاون و رفاه کارکنان قوه قضائیه که روز سه‌شنبه برگزار شد، گفت: هرچندکه سابقه پیگیری برای تشکیل بنیاد تعاون و رفاه کارکنان قوه قضائیه به چندسال پیش برمی گردد ولیکن هیچ وقت عملیاتی نشده بود اما با تأکید ریاست محترم قوه قضائیه پس از برگزاری جلسات تخصصی متعدد با همکاری مشترک معاونت مالی و پشتیبانی و معاونت اول و سایر بخش‏ های مرتبط، اساسنامه تشکیل بنیاد تعاون کارکنان قوه قضائیه تدوین و در تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ به امضای ریاست محترم قوه قضائیه رسید و ابلاغ شد.

معاون اول قوه قضائیه افزود: هدف اصلی بنیاد تعاون و رفاه کارکنان قوه قضائیه کمک برای معیشت کارکنان از جمله پیگیری امور مسکن و سایر امور رفاهی است.

مصدق افزود: هیات امنای بنیاد تعاون از عالی‌ترین مقامات قوه قضاییه انتخاب شده اند و شامل ۱۰ نفر از مسئولین زیر هستند:

۱- معاون اول قوه قضائیه (رئیس هیأت امناء)

۲-معاون مالی و پشتیبانی و امور عمرانی قوه‏ قضائیه (دبیرهیئت امناء)

۳- دادستان کل کشور

۴- رئیس حوزه ریاست قوه‏ قضائیه

۵- معاون راهبردی قوه قضائیه

۶- رئیس سازمان بازرسی کل کشور

۷- رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه‏ قضائیه

۸- معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه‏ قضائیه

۹- معاون حقوقی و امور مجلس قوه‏ قضائیه

۱۰- رئیس سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور

و این امر بیانگر اهتمام رئیس محترم قوه‏ قضاییه به مقوله معیشت و رفاه کارکنان در عالی ترین سطح مدیریتی در دستگاه قضایی است.

معاون اول قوه‏ قضاییه تصریح کرد: ماهیت این بنیاد غیرتجاری است و صرفاً یک نهاد پشتیبانی است که بر اساس ضوابط و مقررات قانونی تشکیل می شود و فعالیت خواهد کرد و در مسائلی مانند ساماندهی تعاونی‌‏های مسکن کارکنان، پیگیری حقوق رفاهی و معیشتی کارکنان و ارائه راهکارهای اجرایی برای بهبود وضعیت رفاه و معیشت کارکنان اقدام خواهد کرد.

اولین جلسه هیات امنای بنیاد تعاون کارکنان قوه‏ قضاییه در تاریخ هفتم آذر ماه تشکیل و مقرر شد طی دوهفته اعضای هیات امناء، پیشنهاد‏های تکمیلی خود را در مورد انتخاب هیات مدیره و مدیر عامل ارائه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.