وزیر دفاع انگلیس گفت که باید پس از جنگ غزه تشکیلات خودگردان کنترل نوار غزه را به دست بگیرد.

وزیر دفاع انگلیس: تشکیلات خودگردان کنترل غزه را به دست بگیرد

به گزارش قدس آنلاین، «گرانت شاپس» (Grant Shapps) وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد که پس از پایان جنگ غزه، تشکیلات خودگردان باید مسئولیت کنترل نوار غزه را به عهده بگیرد.

روزنامه تایمز با نقل قول این مطلب از وزیر دفاع انگلیس نوشت: یک گروه نظامی انگلیسی در کرانه باختری روی آماده‌سازی تشکیلات خودگردان جهت به دست‌گرفتن مدیریت نوار غزه کار می‌کند.

بر اساس نوشته روزنامه تایمز وزیر دفاع انگلیس بیان کرده که این کشور برای بهبود توانایی‌هایی تشکیلات خودگردان با واشنگتن همکاری می‌کند و شاپس در این رابطه با همتای آمریکایی خود موضوع را به بحث گذاشته است.

از سوی دیگر مجله آمریکایی نیوزویک اعلام کرد که احمد مجدلانی عضو ارشد سازمان آزادی‌بخش فلسطین اعلام کرده که تشکیلات خودگردان آماده است به محض پایان جنگ میان اسراییل و حماس کنترل نوار غزه را به دست بگیرد، اما شروطی برای آن قایل است.

وی اعلام کرد که برای پذیرش پیشنهاد جو بایدن رییس جمهور آمریکا جهت به دست گرفتن کنترل نوار غزه و کرانه باختری از سوی تشکیلات خودگردان، جامعه بین‌الملل باید از بازسازی غزه پشتیبانی کند و اسراییل نیز با راه حل دو دولتی موافقت کند.

نیوزویک اظهارات مجدلانی را نخستین پاسخ ریشه‌ای از سوی مسوولان تشکیلات خودگردان به پیشنهاد بایدن عنوان کرد، اما اشاره نمود که شروط ارایه‌شده نشانگر وجود اختلافات احتمالی است.

این مجله آمریکایی برای اثبات این موضوع سخنان یکی از مسوولان صهیونیست را یادآور شد که گفته بود رژیم صهیونیستی با هیچ راه حلی برای غزه که نیازهای این رژیم را برطرف نکند، موافقت نخواهد کرد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مبارزان مقاومت ضربه‌های محکمی را به نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی وارد کرده‌اند و این رژیم از هفتم اکتبر تاکنون جز کشتار بی‌رحمانه غیرنظامیان دستاورد دیگری کسب نکرده است. رژیم صهیونیستی در این مدت بارها ادعا کرده که هدف از حمله به غزه نابودی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس است، اما مبارزان مقاومت همچنان در برابر نظامیان صهیونیست ایستادگی می‌کنند و نه تنها هیچ نشانی از نابودی مقاومت وجود ندارد بلکه تلفاتی که مبارزان فلسطینی به صهیونیست‌ها وارد می‌کنند روز به روز بیش‌تر می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.