وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست «انجمن دوحه» گفت آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط مقاومت فلسطین، نتیجه ۷۰ سال اشغالگری رژیم صهیونیستی بوده است.

امیرعبداللهیان: هنیه به من اعلام کرد حماس توانایی ادامه جنگ را برای چندین سال دارد

به گزارش قدس آنلاین، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران در نشست انجمن دوحه با اشاره به ریشه‌های عملیات طوفان الاقصی که روز هفتم اکتبر آغاز شد، گفت این اتفاق نتیجه هفتاد سال اشغالگری رژیم صهیونیستی است و تاکید کرد: حماس یک جنبش ملی آزادی‌بخش است و ما از مبارزات آن‌ها در مقابله با رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم.

دیپلمات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران همچنین درباره ارتباط جنبش‌های مقاومت منطقه با تهران گفت: «جنبش های مقاومت در منطقه مستقل بوده و وابسته به ما نیستند. جنبش‌های حماس و حزب الله لبنان قدرت ساخت و خرید سلاح را دارند و تصمیمات آن‌ها در خصوص اقداماتشان مستقل بوده و ما دخالتی در آن نداریم».

به گزارش الجزیره، امیرعبداللهیان افزود: «درگیری در منطقه عملا به مناطق دیگر گسترش یافته و تمام گروه‌های مقاومت در منطقه بر اساس منافع خود رفتار می‌کنند».

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه «جنبش حماس از طریق جنگ از بین نخواهد رفت» تاکید کرد: اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس به من اعلام کرد که این جنبش توانایی ادامه جنگ برای چندین سال را دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.