نخست وزیر روسیه اعلام کرد که مسکو و پکن در معاملات تجاری خود استفاده از ارزهای غربی از جمله دلار را به طور کامل کنار گذاشتند.

خداحافظی کامل چین و روسیه با دلار در معاملات تجاری

به گزارش قدس آنلاین، میخائیل میشستین، نخست وزیر روسیه، اعلام کرد که تقریباً تمام مبادلات تجاری بین مسکو و پکن به روبل یا یوان انجام می‌شود و استفاده از ارزهای غربی از جمله دلار در تعاملات تجاری دوجانبه به طور کامل کنار گذاشته شده است.

میشستین این اظهارات را در دیدار با لی کیانگ، همتای چینی خود، مطرح کرد و گفت ما به گسترش استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری خود ادامه خواهیم داد.

وی که برای یک سفر دو روزه راهی پکن شده تاکید کرد اگر در سال ۲۰۲۰ سهم ارزهای ملی از مبادلات تجاری دوجانبه تنها ۲۰ درصد بود، حالا ما توانسته‌ایم استفاده از ارزهای کشورهای ثالث در مبادلات تجاری دوجانبه خود را به طور کامل کنار بگذاریم.

وی با اشاره به تقویت مناسبات تجاری بین دو کشور گفت در ماه می در شانگهای چین یک مجمع اقتصادی برگزار شد که توانست ۱۵۰۰ شرکت از دو کشور را جذب کنند.

نخست وزیر روسیه همچنین تاکید کرد ما در حال ایجاد یک فضای راحت برای فعالیت شرکت‌های تجاری در بازارهای چین و روسیه هستیم.

نخست وزیر چین هم در این باره گفت که همکاری‌های مسکو و پکن رو به افزایش است و با توجه به افزایش تنش‌ها در سطح بین الملل اهمیت چین روز به روز بیشتر می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.