۸ تیر

۱۶ نظامی ارتش سوریه در ۲ حمله همزمان داعش در خاک سوریه جان باختند و چندین نظامی دیگر نیز زخمی شدند.

۱۶ نظامی سوری در ۲ حمله همزمان داعش جان باختند

امروز سه‌شنبه گروه تروریستی داعش ۲ حمله همزمان را علیه شماری از نظامیان ارتش سوریه به انجام رساند.

در جریان یکی از این حمله‌های تروریستی که اتوبوس حامل نظامیان سوری را در منطقه «المحطه الثالثه» در صحرای تدمر واقع در حومه شرقی حمص هدف قرار داد، ۱۴ نظامی ارتش سوریه جان باختند و ۱۹ نظامی دیگر نیز زخمی شدند. زخمی‌های این ۲ عملیات تروریستی برای درمان به بیمارستان تدمر منتقل شدند.

خبرنگار اسپوتنیک گزارش داد که تروریست‌های داعش با کمین در یکی از جاده‌ها و سواستفاده از شرایط آب‌وهوایی و وجود مه در منطقه، این حمله را علیه کاروان حامل نظامیان ارتش سوریه انجام دادند.

علاوه بر این در حمله‌ای همزمان، تروریست‌های داعش یک افسر و یک نیروی امدادی سوری را در حمله‌ای مشابه در صحرا «اثریا» واقع در حومه غربی رقه کشتند. این حادثه پس از درگیری میان نیروهای سوری و تروریست‌های داعش رخ داد و پس از درگیری نیز تروریست‌های داعش به عمق صحرا عقب‌نشینی کردند.

گفتنی است تروریست‌های داعش از اطراف پایگاه اشغالگران آمریکایی در التنف واقع در حومه شرقی حمص موسوم به منطقه «۵۵ کیلومتری» برای اجرا و آغاز عملیات‌های تروریستی خود استفاده می‌کنند. جنگنده‌های آمریکایی از این پایگاه و این منطقه که در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن قرار دارد پشتیبانی و حمایت می‌کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.