نهاد بین‌المللی امروز پنجشنبه اعلام کرد که آوارگان فلسطینی در غرب غزه به ضرب گلوله اسرائیلی‌ها کشته شدند.

نهاد بین‌المللی: آوارگان فلسطینی در غزه به ضرب گلوله اسرائیلی‌ها جان باختند

دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه در گزارشی تاکید کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد آوارگان فلسطینی که در صف انتظار دریافت کمک‌های بشردوستانه در غرب غزه به شهادت رسیدند، به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی کشته شدند.

این سازمان اشاره کرد که ارتش رژیم صهیونیستی می‌خواهد با پخش تصاویر هوایی تقطیع شده و ادعای اینکه این افراد بر اثر ازدحام جمعیت و زیرگرفته شدن توسط کامیون‌ها کشته شدند، از پذیرش مسئولیت این جنایت وحشیانه طفره برود.

دیده‌بان حقوق بشر اروپا مدیترانه افزود تیم‌های تحقیقاتی ما اسناد و مدارکی در مورد شلیک گسترده تانک‌های اسرائیلی به سمت غیرنظامیان فلسطینی که منتظر دریافت کمک‌های بشردوستانه در جنوب غرب شهر غزه بودند، را جمع‌آوری کردند که طی آن ۱۱۲ نفر شهید و ۷۶۰ نفر دیگر زخمی شدند و برخی منابع نیز می‌گویند هنوز تعداد زیادی از قربانیان در همان منطقه روی زمین افتاده‌اند.

این نهاد بین‌المللی می‌گوید صدای تیرهای شلیک شده نشان می‌دهد که از سلاح اتوماتیک ۵.۵۶ میلی متری است که ارتش رژیم صهیونیستی از آن استفاده می‌کند که در ویدیوهای منتشر شده صدای این شلیک‌ها به وضوح شنیده می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده که حتی در تصاویری هوایی تقطیع شده که توسط ارتش رژیم صهیونیستی منتشر شده، دو دستگاه تانک در دقیقه ۱.۰۶ دیده می‌شود که تعدادی جسد هم در مسیر این تانک‌ها و نه در مسیر کامیون‌های حامل کمک‌ها دیده می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.