معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری اصفهان از آغاز به‌کار ستاد سفر نوروزی این کلان‌شهر تاریخی از ۲۴ اسفند خبرداد.

نصف‌جهان به استقبال نوروز می‌رود/ آغاز فعالیت ستاد سفر از ۲۴ اسفند

به گزارش قدس آنلاین، مهدی بقایی ظهر دوشنبه در نشست خبری که با هدف تشریح برنامه‌های ستاد خدمات سفر شهر اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: فعالیت ستاد سفر شهر اصفهان از ۲۴ اسفند ماه تا ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ به مدت یک ماه خواهد بود.

وی افزود: ستاد سفر نوروز امسال ۱۲ کمیته شامل اسکان، کمیته فرهنگی، حمل و نقل، قضائی، اقتصادی و گردشگری، سرمایه گذاری، امنیت، حراست و پشتیبانی ایمنی و حراست، خدمات شهری، اطلاع رسانی و آمار و ارزیابی فعالیت خواهند کرد.

۱۰۰۰ تخت به فضای اسکان هتل‌ها اضافه شد

معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: الویت‌های اسکان مانند سال گذشته هتل‌ها، مهمان پذیرها، خوابگاه‌ها، مراکز آموزش و پرورش، خانه‌های مسافر و استیجاری و نیز کمپ فدک خواهند بود و طبق آمار برای نوروز ۱۴۰۳ یک‌هزار تخت به فضای هتل‌ها برای اسکان اضافه شده است ضمن اینکه آموزش و پرورش نیز امسال مدارس خصوصی و غیرانتفاعی را به ظرفیت اسکان نوروزی اضافه کرده است.

بقایی اضافه کرد: باغ فدک شهر اصفهان سال گذشته از یک کمپ روباز گردشگری به مکانی هویت دار فرهنگی- تفریحی تبدیل شد و اتفاق بزرگی که در این محل در دست اجرا است دریاچه باغ فدک است که امیدواریم تا نیمه سال آینده به بهره برداری برسد.

وی در خصوص میراث خانه‌های مسافر و منازل استیجاری، گفت: از حدود ۲ ماه پیش با اتحادیه املاک درخصوص منازل استیجاری هماهنگی‌ها انجام شده و مشاوران املاک با نصب بنر اطلاع رسانی می‌کنند و شهروندان که منزل استیجاری دارند ثبت نام می‌کنند و روند عقد قرارداد توسط اداره گردشگری و املاک برای اسکان چند روزه صورت خواهد گرفت.

نصف‌جهان به استقبال نوروز می‌رود/آغاز فعالیت ستاد سفر از ۲۴ اسفند

معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری اصفهان افزود: پروسه اجاره و اسکان خانه‌های مسافر از اسکان منازل استیجاری قوی‌تر است به دلیل اینکه از طرق اداره کل میراث تثبیت شدند.

فعالیت کمیته انتظامی و قضائی در ایام نوروز و ماه رمضان

بقایی ادامه داد: با توجه به تقارن ایام نوروز و ماه رمضان، کمیته انتظامی و قضائی فعال خواهد بود و مشخص شده است که طی ایام نوروز کدام مغازه‌ها، رستوران‌ها و مکان‌ها برای ارائه خدمات به مسافران در طول روز باز باشند.

وی ابراز داشت: همچنین قبلاً بخش‌های مردمی ایام نوروز در سطح شهر در خصوص حجاب فعالیت می‌کردند اما ستاد احیا همه این بخش‌ها در قالب یک ستاد جمع کرده و امسال حدود ۷۰۰ نفر نیروی آموزش دیده هستند که متولی برای ستاد احیا هستند و در مکان‌های گردشگری حضور خواهند داشت.

بقایی ادامه داد: در کمیته فرهنگی نیز چند عرصه شهری برای فعالیت‌های بعد از افطار پیش بینی شده از جمله عرصه بازی در باغ غدیر و یک برنامه که در سطح ملی در میدان نقش جهان به مدت ۵ شب برگزار می‌شود؛ همچنین مناجات خوانی در گلستان شهدا و کوه صفه از دیگر برنامه‌هاست.

معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری اصفهان با بیان اینکه نوروز امسال به ظرفیت پارکینگ‌ها افزوده شده است، گفت: نوروز امسال اتوبوس گردشگری به ۶ دستگاه و از یک به سه خط افزایش یافته است.

بقایی درخصوص فعالیت مترو اصفهان در ایام نوروز نیز اظهار داشت: ساعات فعالیت مترو تا ۲۹ اسفند تا ساعت ۲۲ شب خواهد بود اما از یکم فروردین از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ شب به مردم خدمات رسانی خواهد کرد.

وی درخصوص بازگشایی زاینده‌رود در ایام نوروز گفت: واقعیت این است که هر قدر فضاسازی برای زیباسازی شهر اصفهان انجام شود جای زیبایی زاینده رود را نخواهد داشت و قرار بر این بوده که درخصوص بازگشایی زاینده‌رود تصمیم‌گیری شود اما هنوز خبر قطعی نیست.

بازسازی ۲۲ سرویس بهداشتی در حاشیه زاینده‌رود

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان درخصوص وضعیت سرویس‌های بهداشتی در شهر گفت: تعدادی از این سرویس‌ها به ویژه در حاشیه زاینده‌رود در شأن منطقه نبود و از این رو ۲۲ سرویس بهداشتی در مناطق پنج، ۶، سه، یک و چهار در حاشیه زاینده رود در عرض یک ماه همه تخریب کامل و با اعتباری حدود ۴۰ میلیارد تومان بازسازی شد.

بقایی با اشاره به اینکه ۲۰۳ محله توسط پاکبان‌ها در آستانه نوروز در قالب طرح شهر تکانی، رفت و روب شد، افزود: همچنین یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر جدول در شهر اصفهان با اعتباری حدود ۳۰ میلیارد تومان رنگ آمیزی شد و برای آن ۴۵۰ تن رنگ استفاده کردیم.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.