شهردار تهران معتقد است که بهترین و شیرین‌ترین اتفاق و چیزی که کام او را بعنوان مدیر شهر شیرین می‌کند، بازگرداندن معتادان متجاهر به اجتماع است.

احداث هر کیلومتر مترو در تهران ۳ هزار میلیارد تومان

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا زاکانی گفت: توجه به افرادی که کسی را ندارند مرا خوشحال می‌کند و نمونه بارز آن معتادان متجاهر هستند.

وی افزود: در ابتدای دوره جدید مدیریت شهری یعنی ۳۰ ماه پیش، ظرفیت نگهداری هشت هزار معتاد متجاهر از ۱۱ هزار معتاد تهران را در مراکز ترک اعتیاد داشتیم ولی امروز ۲۴ هزار نفر ظرفیت در کمپ‌ها داریم.

زاکانی ادامه داد: هفته پیش ۱۷ هزار نفر از اینها داخل کمپ برای بازپروری و بازسازی شخصیتی بودند و خود شهرداری از هفت هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد پذیرایی می‌کند.

به گفته وی، شنیدن خبر اینکه معتاد متجاهری پس از گذراندن مراحل درمانی و ترک اعتیاد به چرخه و حیات عادی خود باز می‌گردد، شیرین‌ترین چیز برایم است.

وی در مورد توسعه خطوط مترو هم گفت: ابعاد مختلفی را در پروژه‌های حمل و نقل عمومی دنبال می‌کنیم بطوریکه هفته آخر سال گذشته ۹ و نیم کیلومتر مترو در خط ۶ همراه با چهار ایستگاه مترو را افتتاح کردیم.

به گفته زاکانی، هر افتتاح ایستگاه مترو به قیمت امروز ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد و این را بگویم که ۲ ورودی مترو هم اخیرا بهره برداری شد.

وی یادآور شد: ما در ابتدای دوره ۲۵۴ کیلومتر مترو تحویل گرفتیم و الان ۳۰۳ کیلومتر داریم، ۱۴۲ ایستگاه تحویل گرفتیم و امروز ۱۵۹ ایستگاه داریم.

شهردار تهران تاکید کرد: پیشرفت و توسعه مترو ادامه دارد؛ ۲ خط مترو هشت و ۱۰ را امسال شروع کردیم و تکمیل خطوط چهار، ۶ و هفت و در نهایت خط ۹ و ۱۱ را فروردین شروع خواهیم کرد.  احداث هر کیلومتر مترو در تهران به قیمت امروز سه هزار میلیارد تومان هزینه دارد.

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.