معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: از ۱۵ اسفند تا امروز ۹ فروردین مجموع ورودی مسافر به مشهد ۷ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۳۶۰ نفر است.

ورود ۷ میلیون و ۸۱۰ هزار زائر به مشهد/ ۵هزار و ۸۶۲ پرونده تخلف اصناف به ارزش ۱۹۱ میلیارد تومان تشکیل شد

به گزارش قدس خراسان، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد عصر امروز در دومین نشست خبری جمع بندی آمار ورود زائرین و اقدامات انجام شده در پیک اول سفر و برنامه ریزی‌های انجام شده برای ایام پیش رو اکه در هتل ارغوان مشهد برگزار شد، اظهار کرد: روز گذشته ۴۹۲ هزار و ۱۶۳ نفر وارد مشهد شده اند که بیشترین ورودی همانند همیشه به ترتیب مربوط به وسیله نقلیه شخصی، جاده‌ای عمومی، راه آهن و هوایی بوده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی بیان کرد: از ۱۵ اسفند تا امروز ۹ فروردین مجموع ورودی مسافر به مشهد ۷ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۳۶۰ نفر است که ۶۵۴ هزار و ۶۰۰ نفر با وسیله نقلیه شخصی، ۵۹۲ هزار و ۲۱۳ نفر از طریق اتوبوس، ۴۳۱ هزار و ۷۱۰ نفر از طریق ریلی و ۲۳۹ هزار و ۸۷۰ نفر از طریق هوایی به مشهد آمدند.

وی با بیان اینکه سطح اشغال ظرفیت‌های اقامتی در شب گذشته ۵۱ درصد در مشهد و ۵۳ درصد در استان بوده است، عنوان کرد: از ۱۵ اسفند تا امروز مجموعاً ۳۹ درصد ظرفیت‌های اقامتی در استان و ۴۱ درصد در مشهد اشغال شده است که از این میزان ۵۴ درصد ظرفیت‌های رسمی در مشهد و ۵۳ درصد ظرفیت‌های رسمی در استان بوده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی افزود: ظرفیت اسکان موقت در مشهد و استان ۵۱ درصد و ظرفیت اضطراری در مشهد ۲۳ درصد به ثبت رسیده است.

وی بیان کرد: طی این مدت ۲۶ هزار و ۲۳۰ بازرسی از اصناف صورت گرفته است و ۵ هزار و ۸۶۲ پرونده به ارزش ۱۹۱ میلیارد تومان تشکیل شده است، ۸۵۶ شکایت صورت گرفته و ۶۰ واحد پلمب شده است.

گنابادی نژاد اظهار کرد: بیشترین تخلف اصناف به ترتیب عدم درج قیمت، گران‌فروشی و عدم صدور صورتحساب بوده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی افزود: بیشترین نارضایتی و تخلف از اصناف به ترتیب از صنف پوشاک، مواد خوراکی، اقامتی، حمل و نقل و رستوران‌ها بوده است.

وی گفت: بنا بر گزارش جامعه هتل‌داران در حال حاضر ۳۰ تا ۴۰ درصد از ظرفیت اقامت رسمی برای شب‌های قدر رزرو شده است.

محدودیت‌های ترافیکی شب‌های قدر در مشهد اعلام شد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد هم در بخش دیگری از این نشست نیز اظهار کرد: در روزهای ۱۰، ۱۲ و ۱۴ فروردین که ایام قدر است از ساعت ۱۴ تا اذان صبح روز بعد محدودیت کامل ترافیکی برای خودروهای شخصی در محورهای منتهی به حرم مطهر رضوی با همکاری پلیس راهور ایجاد خواهد شد.

مهدی یعقوبی بیان کرد: در شب‌های قدر از اذان مغرب تا پایان مراسم احیا و در روز شهادت امیرالمومنین (ع) حمل و نقل عمومی اتوبوس و مترو رایگان است.

وی گفت: از ۱۵ اسفند تا ۸ فروردین علاوه بر ۱۶ هزار پارکینگ دائمی، ۵ هزار ظرفیت پارکینگ موقت هم در اطراف حرم مطهر رضوی ایجاد کردیم.

عودت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان وجه به مردم

مدیر کل صمت خراسان رضوی در این جلسه اظهار کرد: از ۱۵ اسفند تا ۸ فروردین در پی بازرسی‌های انجام شده و بررسی شکایات مردمی از اصناف، بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان وجه به شاکیان عودت داده شد.

رجبی گفت: طی این مدت ۷ هزار و ۲۳۶ مورد شکایت مردم ی از طریق سامانه ۱۲۴ انجام شده است.

وی بیان کرد :۱۰ درصد کل شکایت‌های سامانه ۱۲۴ کشوری متعلق به خراسان رضوی بوده که بعد از تهران با ۳۰ درصد، استان ما در جایگاه دوم قرار دارد.

جزئیات پیدا شدن گوشت الاغ در یکی از هتل‌های اطراف حرم مطهر رضوی

رئیس جامعه هتلداران خراسان رضوی نیز اظهار کرد: یک مورد گوشت از طرف یک قصاب به یکی از هتل‌های اطراف حرم مطهر رسیده بود که بازرس دامپزشکی و مدیر هتل قبل از مصرف متوجه شدند گوشت مربوط به الاغ است و بلافاصله این موضوع را اطلاع دادند و حتی یک گرم از این گوشت استفاده نشد.

مادرشاهیان گفت: در همه هتل‌ها نماینده دامپزشکی مستقر است نظارت را کامل انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: شخصی که این خبر را منتشر کرد بدون دانستن جزئیات موضوع، اقدام به کار غیر حرفه‌ای کرد و توضیحات جامعه هتل‌داران را نشنید.

رئیس جامعه هتلداران خراسان رضوی گفت: انتشار این خبر، باعث کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی جمعیت زائر در این مدت شد چون مردم در بقیه نقاط کشور فکر کردند استفاده از گوشت الاغ در هتل‌ها و رستوران‌های مشهد صورت می‌گیرد.

۷۵ درصد ظرفیت اسکان موقت در بقاع متبرکه مشهد تکمیل شده است 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار کرد: بقاع متبرکه و حسینیه ها از موارد اسکان موقت ما هستند و ۷۵ درصد ظرفیت مشهد معادل ۳۵۸۷۰ نفر تکمیل شده است.

یوسف بیدخوری افزود: بقاع متبرکه استان از ۱۵ اسفند تا ۸ فروردین برای  ۵۴۸ هزار و ۴۸۹ نفر اقامت ایجاد کرده است.

برچسب‌ها

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.