معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌ زیست از برگزاری نخستین دوره بازی‌های جهانی محیطبانان در ایران در شهریور سال آینده خبرداد.

برگزاری نخستین دوره بازی‌های جهانی محیط بانان در ایران

نورالله مرادی با اشاره به برنامه‌های افزایش رشته‌های ورزشی جهت اشاعه بیشتر فرهنگ محیط زیست اظهار کرد: ورزش به عنوان یک امر اجتماعی فرصتی را در راستای توسعه و افزایش برنامه‌های آموزشی و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست فراهم می‌کند.

 وی ادامه داد: چهره‌های ورزشی معمولا جزو شخصیت‌های محبوب و الگو در جامعه هستند. ورود  آن‌ها به حوزه محیط زیست کمک بزرگی است که می‌تواند سیاست‌های سازمان را در جهت افزایش سواد عمومی محیط زیست  جامعه  با سرعت بیشتری محقق کند.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌ زیست به ذکر برنامه‌های مختلف این سازمان برای تعامل با حوزه ورزش پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان استفاده از ظرفیت‌های مربیان فوتبال برای فرهنگسازی در حوزه محیط زیست است چراکه حدود ۴۰ هزار نفر عضو کانون مربیان فوتبال ایران هستند. این فرصت ارزشمندی است که سایر چهره‌های رشته‌های مختلف ورزشی در امر اشاعه فرهنگ محیط زیستی فعالیت کنند. به این منظور از ظرفیت چهره‌های رشته‌های وزنه برداری، کشتی، فوتسال، تیراندازی، تکواندو، دو میدانی و کاراته استفاده می‌کنیم.

مرادی در پایان خاطر نشان کرد: افزایش و گسترش تبادلات ورزشی و محیط زیستی با وزارت ورزش جزو برنامه‌های ماست. به عنوان نمونه شهریور سال جاری قرار است نخستین دوره بازی‌های جهانی محیطبانان به میزبانی شهر قزوین درشش رشته دوربین‌کشی (که مختص خود محیط بانان است)، تیراندازی، دارت، شنا، دومیدانی و فوتسال برگزار شود که از مهمترین برنامه‌های سازمان حفاظت محیط‌ زیست محسوب می‌شود. امیدوارم که این رویدادها زمینه مشارکت شخصیت‌های ورزشی و توجه آنان به حوزه محیط زیست را بیشتر فراهم کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.