انگلیس «تسیپی هوتولی» سفیر رژیم صهیونیستی در لندن را به علت حمله به کارکنان یک نهاد خیریه در غزه احضار کرد.

انگلیس سفیر اسرائیل را به علت حمله به نهاد خیریه احضار کرد

به گزارش قدس آنلاین وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد که امروز سه‌شنبه سفیر اسرائیل در لندن را به علت کشته شدن شهروندان انگلیسی در حمله هوایی تل آویو به کارکنان یک نهاد خیریه در غزه احضار کرده است.

در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کارکنان این موسسه خیریه در غزه، ۷ نفر از ملیت‌های مختلف جان خود را از دست دادند.

«آشپزخانه مرکزی جهانی» (WCK) اعلام کرد که در حمله ارتش اسرائیل در نوار غزه ۷ نفر از کارکنان این سازمان کشته شدند که دارای تابعیت استرالیایی، لهستانی و انگلیسی و برخی نیز دوتابعیتی از آمریکا، کانادا و فلسطین بودند.

این حمله رژیم صهیونیستی علیه کارکنان امدادی در غزه واکنش‌های بین‌المللی را به همراه داشته و با محکومیت آنها روبرو شده است.

ملانی جولی، وزیر خارجه کانادا اعلام کرد: «از شنیدن گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن هفت کارمند آشپزخانه مرکزی جهانی در غزه از جمله یک شهروند کانادایی از حمله ارتش اسرائیل وحشت زده شدم.

او در حساب ایکس خود نوشت: ما این حملات را محکوم می‌کنیم و خواستار تحقیقات کامل هستیم. کانادا انتظار پاسخگویی کامل در قبال این کشتار را دارد و ما این موضوع را مستقیماً به دولت اسرائیل منتقل خواهیم کرد. حملات به پرسنل بشردوستانه کاملا غیرقابل قبول است.

استفان سژورنه، وزیر خارجه فرانسه در کنفرانس خبری امروز سه شنبه در پاریس با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود حمله رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد.

سژورنه گفت: حمایت از کارکنان بشردوستانه یک الزام اخلاقی و قانونی است که همه باید به آن پایبند باشند. هیچ چیز چنین فاجعه ای را توجیه نمی‌کند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پخش زنده

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.