یک روزنامه آمریکایی روز یکشنبه در مقاله ای اعلام کرد که ایران در پاسخ خود به تجاوز رژیم صهیونیستی به سفارتخانه آن در دمشق، تنها بخش کوچکی از زرادخانه موشکی خود را استفاده کرد.

روزنامه آمریکایی: ایران تنها بخش کوچکی از زرادخانه موشکی خود را به نمایش گذاشت

به گزارش قدس آنلاین به نقل از "وال استریت ژورنال" این روزنامه نوشت: حمله ایران بی سابقه بود. اسرائیل پیش از این صدها بار به مواضع ایران حمله کرده بود.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: حمله روز شنبه تنها بخش کوچکی از زرادخانه عظیم پهپادها و موشک های ایران را مصرف کرد. حمله ایران از جمله بزرگترین حملاتی است که در جنگ های مدرن دیده شده است.

 روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی، نوشت: ایران در اولین حمله مستقیم خود به (رژیم) اسرائیل، بیش از ۳۰۰ پهپاد و موشک به سمت آنها پرتاب کرده است.

در گزارش روزنامه نیویورک تایمز آمده است: بر اساس بیانیه ارتش (رژیم) اسرائیل، ایران در جریان اولین حمله نظامی مستقیم خود، ۱۸۵ پهپاد، ۳۶ موشک کروز و ۱۱۰ موشک زمین به زمین به سمت رژیم اسرائیل پرتاب کرده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.