یکی از خیران جزیره قشم در اقدامی خداپسندانه و در جهت کمک به توسعه ناوگان امدادی این جزیره، سه دستگاه آمبولانس به بهداشت و درمان قشم اهدا کرد.

اهدای ۳ دستگاه آمبولانس پیشرفته توسط خیر قشمی

به گزارش قدس آنلاین، آیین الحاق یک دستگاه از آمبولانس‌های پیشرفته به ناوگان امدادی جزیره قشم توسط یک از خیران امروز با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امام جمعه شهرستان و جمعی از مدیران و مسئولان اجرایی و نظامی قشم برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در مراسم اهدای این آمبولانس‌، اظهار داشت: سه دستگاه آمبولانس پیشرفته برای اضافه شدن به ناوگان امدادی جزیره جهانی قشم توسط خیر تهیه شده که امروز شاهد الحاق اولین آنها هستیم و دو دستگاه دیگر در آینده نزدیک وارد جزیره می‌شود.

عادل پیغامی افزود: متاسفانه ساکنان جزیره قشم در سالهای گذشته کمتر از تجهیزات و امکانات حوزه بهداشت و درمان برخوردار شده‌اند و در این زمینه کمبودهای زیادی وجود دارد.

بهبود وضعیت بیمارستان خلیج فارس در دستور کار است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: منطقه آزاد قشم متعلق به تمامی ایرانیان است و تولیدکنندگان، بازرگانان و فعالان اقتصادی سراسر کشور می‌توانند برای استفاده از مزیتهای این منطقه در جزیره قشم فعالیت کنند.

وی با تقدیر از اقدام خیرین به‌ویژه خیرین حوزه سلامت و درمان، افزود: فعالان اقتصادی بویژه سرمایه‌گذاران بومی که سال‌ها است از مزیت‌های منطقه آزاد بهره‌مند شدند، می‌توانند برای انجام کار خیر در حوزه‌های مختلف پیش‌قدم شوند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، خاطرنشان کرد: برای خدمات‌رسانی به ساکنان جزیره قشم در حوزه بهداشت و درمان وظیفه داریم اقداماتی را انجام دهیم و برای بهبود وضعیت بیمارستان خلیج فارس (جیجیان) نیز برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته که در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

پیغامی بیان کرد: براساس آموزه‌های دینی و قرآنی، پرداخت خمس و زکات و انجام کار خیر موجب برکت می شود و می‌تواند شرایط را برای پیشرفت و نشاط اجتماعی فراهم کند.

وی در این مراسم با تبریک به مناسبت حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به رژیم غاصب صهیونیستی، افزود: نابودی رژیم غاصب صهیونیستی یک وعده تاریخی و قرآنی است که اتفاقات روزهای اخیر می تواند نقطه شروع آن باشد.

ضرورت تخصیص اعتبارات ملی برای نیازهای ضروری قشم

امام جمعه شهرستان قشم نیز در این مراسم، اظهار داشت: با توجه به کمبودهای موجود، باید برای تامین نیازهای ضروری ساکنان جزیره قشم اعتبارات ملی تخصیص پیدا کند.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی ادامه داد: در حوزه خیرین سلامت و درمان نیز افراد بسیاری دارای توانمندی در جزیره سکونت دارند و مشغول فعالیت هستند و باید شرایط برای نقش‌آفرینی بیشتر آنها برای افزایش اقدامات خیریه، تسهیل شود.

وی اضافه کرد: امیدوار هستیم با برنامه ریزی و انجام اقدامات شایسته در سال جدید به اقتصادی پویا با مشارکت مردم جزیره جهانی قشم دست پیدا کنیم.

امام جمعه قشم تصریح کرد: براساس آموزه‌های دینی مسلمانان برای برکت و زیبایی مال، خمس و زکات می‌پردازند.

حاجبی همچنین از عملیات و پاسخ مقتدرانه نیروهای سپاه پاسداران علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی قدردانی کرد و گفت: عملیات بی‌سابقه دلیرمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان داد که جمهوری اسلامی هیچ تعرضی به فرزندان، خاک و منافع ملت ایران را بر نمی‌تابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.