وزیر فرهنگ گفت: تشکیل بنیاد پویانمایی به صورت مختصر خواهد بود؛ بنیاد رودکی و تالار وحدت به بخش ویژه هنرمندان اصیل حوزه موسیقی اختصاص داده می‌شود.

توضیحات وزیر فرهنگ درباره بنیاد پویانمایی و قیمت بلیط کنسرت

به گزارش قدس آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران درباره جزییات راه اندازی بنیادپویانمایی و گستردگی آن توضیح داد: ما مخالف افزودن ساختارهای جدید هستیم و به همین دلیل تشکیل این سازمان به صورت مختصر خواهد بود. در حقیقت یک حوزه تنظیم‌گر، نظارتی و حامی را ایجاد می‌کنیم.

وی ادامه داد: آن چیزی که در برنامه هفتم توسعه برای وزارت فرهنگ تعیین شده، نیازمند یک جایگاه مترقی و ترفیع‌یافته است که بتواند این ماموریت را به خوبی انجام بدهد. تاکنون در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ ساختار مستقلی برای پویانمایی نداشتیم و برای پذیرفتن اقتضاعات حکمرانی فرهنگی باید چنین ساختاری را ایجاد بکنیم. می‌بینید که پویانمایی‌های ما موفق به کسب عناوین بالایی می‌شوند و دیدید که در اقتصاد فرهنگ و هنر نیز درخشیدند. بنابراین ظرفیت بالایی وجود دارد و این بنیاد کمک خواهد کرد تا این ظرفیت‌ها افزایش پیدا بکند.

اسماعیلی با اشاره به آموزش در مناطق محروم گفت: آموزش در مناطق محروم تبدیل به یک رویه جدی شده و بیش از ده‌ها هزار نفر آموزش دیدند. نهضت بزرگی در این زمینه اتفاق افتاده و نتایج آن را می‌بینیم. انشاءالله به زودی در قالب یک برنامه از برگزیدگان این دوره‌های آموزشی تجلیل خواهد شد.

وزیر فرهنگ که در اظهارنظری اعلام کرده بود قیمت بلیط کنسرت‌ها را به زیر یک میلیون تومان کاهش خواهد داد، در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا قرار است برای قشر آسیب‌پذیر جامعه سوبسید دیگری در نظر گرفته شود یا خیر، توضیح داد: امسال برنامه‌ای را در بنیاد رودکی آغاز کردیم و آنهم این است که این بنیاد از بعضی مفاخر حوزه موسیقی به صورت ویژه حمایت بکند. در این برنامه قرار است از برخی از خوانندگان کشور که مورد استقبال مردم هستند، دعوت به حضور کنیم. ما می‌خواهیم بنیاد رودکی و تالار وحدت را به بخش ویژه هنرمندان اصیل حوزه موسیقی اختصاص بدهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.