۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۱
کد خبر: 980235

پس از عملکرد خوب فرنگی‌کاران ایران در مسابقات گزینشی المپیک در سطح قاره آسیا، اتحادیه جهانی کشتی به تمجید از شاگردان حسن رنگرز پرداخت.

تمجید اتحادیه جهانی کشتی از شاگردان رنگرز

به گزارش قدس آنلاین مسابقات گزینشی بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در رشته کشتی فرنگی عصر امروز(یکشنبه) در بیشکک قرقیزستان به پایان رسید. در این پیکارها علیرضا مهمدی و امین کاویانی‌نژاد از ایران موفق به کسب سهیمه شدند. با ثبت این ۲ سهمیه، فرنگی کاران ایران با تیم کامل راهی پاریس خواهند شد.

موفقیت شاگردان حسن رنگرز در قرقیزستان از دید اتحادیه جهانی کشتی دور نماند. این اتحادیه با انتشار عکس ملی پوشان ایران نوشت: کشتی فرنگی ایران تنها تیمی در جهان است که سهمیه کامل حضور در بازی های المپیک پاریس را کسب کرده است.

نمایندگان کشتی ایران در رشته آزاد نیز پنج سهمیه کسب کردند. در این رشته روسیه و جمهوری آذربایجان با ۶ سهمیه در جهان پیشتاز هستند.

ورزش ایران تا کنون موفق به کسب ۳۰ سهمیه برای حضور در بازی های المپیک شده که ۱۱ سهمیه آن مربوط به رشته کشتی است. به عبارتی ورزشکاران این رشته ۳۶ درصد سهمیه های ایران را کسب کردند

سهمیه‌های کشتی به اسم کشور است و فدراسیون بعد از برگزاری انتخابی‌ها نفرات نهایی پاریس را مشخص می کند.

برای تیم کشتی فرنگی ایران مهدی محسن‌نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمدرضا گرایی در ۶۷، امین کاویانی نژاد در وزن ۷۷، علیرضا مهمدی در وزن ۸۷، محمد هادی ساروی در وزن ۹۷ و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم موفق به کسب سهمیه شدند.

نمایندگان ایران در مسابقات جهانی بلگراد چهار سهمیه و در گزینشی آسیا ۲ سهمیه گرفتند.

در کشتی آزاد نیز رحمان عموزادخلیلی در وزن ۶۵، یونس امامی در وزن ۷۴، حسن یزدانی در وزن ۸۶، امیرعلی آذرپیرا در ۹۷ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم سهمیه های ایران را کسب کردند.علیرضا سرلک نیز به مسابقات گزینشی استانبول اعزام می شود و در صورت کسب سهمیه مسافر پاریس خواهد شد.

در کشتی آزاد هنوز تکلیف نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در المپیک مشخص نیست و قرار است یک انتخابی بین حسن یزدانی و کامران قاسمپور در این وزن برگزار شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.