فرمانده نیروی قدس سپاه در در آیین بزرگداشت شهید حاج‌رحیمی جزئیاتی جدیدی از عملیات وعده صادق را تشریح کرد.

جزئیاتی جدید از «وعده صادق» به روایت فرمانده سپاه قدس/ سردار قاآنی: ناتو در عملیات وعده صادق همه امکاناتش را به کار گرفت

به گزارش قدس آنلاین؛ اسماعیلی قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت) در گرامیداشت چهلمین روز شهادت شهید سردار محمدهادی حاجی‌رحیمی از فرماندهان نیروی قدس سپاه، گفت: امروز در دهه کرامت و در آستانه ولادت با سرسعادت امام رضا(ع) درحالیکه در این روزها برادران رزمنده شما در سال ۱۳۶۱ هویزه را آزاد و به طرف خرمشهر حرکت می‌کردند، در این ایام ارزشمند گرامیداشت یک شهید قهرمانی است که بزرگترین ویژگی او در اوج قهرمانی، مجاهدت بی‌نام و نشان بود.

وی افزود: شهید حاج‌رحیمی در مراحل پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و بعد از آن، اگر چه برای بسیاری جنگ تمام شد اما این دلیرمرد در صحنه‌های جبهه مقاومت از ابتدا تا به امروز حضور فعال داشت. فرمانده نیروی قدس سپاه، بیان کرد: اینان کسانی هستند که حتی شهید می‌شوند، واقعیت و گوهرهای آنان را کسی نمی‌تواند بیان کند.

سردار قاانی با اشاره به اینکه طوفان‌الأقصی دنیا را مات و مبهوت خود کرد، گفت: رژیم صهیونیستی، آمریکا و همه غرب کوچکتر از آن هستند که بخواهند در مقابل جبهه مقاومت بایستند. این شعار نیست و در عمل اثبات شد و خودشان هم به آن اذعان دارند.

وی با بیان اینکه عملیات وعده صادق نوعی عملیات مقاومتی بود، گفت: بچه‌های فلسطینی ۱۴ سال است در محاصره هستند؛ غزه ۱۴ سال در محاصره است. صهیونیست‌ها یک‌روز شنیده بودند فلسطینی‌ها از شِکَر یک‌چیزی درست می‌کنند که برای میدان نبرد به‌درد می‌خورد و مدت‌ها نمی‌گذاشتند شکر به غزه وارد شود اما این بچه‌ها با همین امکانات محدود عمده ابزار جنگی که در این هشت‌ماه این‌جور رژیم صهیونیستی و آمریکا را به ذلت کشیدند، تولید خودشان در این سرزمین محاصره شده‌است. حالا هرکس می‌خواهد بفهمد مقاومت یعنی چه؟ بنشیند و محاسبه کند.

سردار قاآنی اظهار کرد: فلسطینیان فرزندان مقاومت هستند و در مکتب مقاومت به این نقاط رسیده و با همین امکانات محدود در برابر رژیم غاصب ایستادگی کردند.وی افزود: وقتی طوفان‌الاقصی شروع شد همه تحلیل‌گران نظامی حداکثر زمان ایستادن فلسطینی‌ها را ۲ ماه تخمین می‌زدند ولی بیش از ۷ ماه از زمان طوفان‌الأقصی گذشته است.فرمانده نیروی قدس سپاه، تأکید کرد: نیروهای مقاومت اعلام می‌کنند که امروز وضع ما با اندک تغییری مثل شروع طوفان الاقصی است، بعد از ۷ ماه جنگی که یک طرف آن همه قدرت نظامی دنیا بوده است.

سردار قاآنی بیان کرد: این صهیونیست‌های کودک‌کش، تمام عصاره نظامی دنیا از سال‌های متمادی در اختیارشان بوده است. در این نبرد نه تنها رژیم خونخوار صهیونیستی بلکه از همان ابتدا آمریکا و کل ناتو به میدان حمایت از این رژیم به‌پا خواستند.وی با بیان اینکه عملیات وعده صادق ویژگی های خاص خود را داشته است، گفت: همه اقداماتی که در وعده صادق صورت پذیرفت دارای یک حساب و کتاب و یک برنامه درست بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه با تأکید بر اینکه وعده صادق عملیاتی علنی بود، بیان کرد: در عملیات وعده صادق آمریکا و ناتو همه امکاناتشان را آوردند، همچنین در دریای سیاه ۷ تا ۸ گروه ناو مستقر شدند تا جلوی عملیات را بگیرند، بیش از ۲۰۰ هواپیما از سر شب عملیات تا پایان در آسمان منطقه بودند.

سردار قاآنی تصریح کرد: متراکم‌ترین نقطه دنیا به لحاظ پدافند هوایی این منطقه‌ای بود که برادران شما عملیات کردند به‌گونه‌ای که بی‌سابقه و در تاریخ دست نیافتنی است.

وی با تأکید بر اینکه عملیات وعده صادق یک عملیات مقاومتی بود، گفت: جمهوری اسلامی تشخیص داد وقت وارد شدنش است و با اقتدار و با صلابت وارد شد و هنوز زمان می‌خواهد تا عمق عملیات طوفان الاقصی و وعده صادق مشخص شود اما دشمنان ما خیلی بهتر از دوستان ما فهمیدند که چه ضربه‌ای خوردند و چه اوضاعی دارند.

فرمانده نیروی قدس سپاه، گفت: در عملیات وعده صادق برخلاف همه معادلات موجود، مثل روز برای رژیم صهیونیستی و آمریکا روشن بود که عملیات چه زمانی صورت می‌گیرد و جمهوری اسلامی هم قدرت، صلابت و اقتدار ۴۵ ساله خود را در زمانی که لازم بود، بدون مخفی کاری و جلوی همه دوربین‌ها به دنیا نشان داد.

سردار قاآنی اظهار کرد: پیروزیِ وعده صادق به موشک‌ها و پهپادهایی که به سرزمین اشغالی رسیدند نیست؛ به‌قدری اسرار در درون این عملیات نهفته است که زمان زیادی طول می‌کشد تا کسی بتواند آن را تحلیل کند.

وی با اشاره به نقش رهبر معظم انقلاب اسلامی در انجام عملیات وعده صادق گفت: چه کسی در دنیا جرات دارد همچین تصمیمی بگیرد؟ این رئیس جمهور آمریکا که اینطور خودش را برای دفاع از رژیم صهیونیستی تکه پاره کرده است، رسما به صهیونیست‌ها اعلام کرد وارد درگیری نخواهد شد.

فرمانده نیروی قدس سپاه، بیان کرد: پیام وعده صادق و جمهوری اسلامی به همه کسانی که در منطقه و ماورای منطقه دل خوش کردند که به آمریکا اتکا کنند این است که خوب است مقداری عقلشان را به کار بیاندازند. آمریکا از هرکس روی این کره خاکی بخواهد دفاع کند بیشتر از رژیم صهیونیستی دفاع نخواهد کرد و بالاترین قدرت دفاعی آمریکا از یک نقطه و مکان و سرزمین، هنری بود که آنها در دفاع از رژیم صهیونیستی به خرج دادند.

سردار قاآنی عنوان کرد: برخی از رهبران منطقه که به آمریکا اتکا می‌کنند کمی فکر کنند آیا آمریکا از آنها بیشتر از رژیم صهیونیستی دفاع می‌کند؟فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان تأکید کرد: همه جنایتکاران بدانند که اقدامات و جنایاتشان به حسابشان نوشته شده است. فرانسه، آلمان و انگلیس فکر نکنند آن شب آمدند و هواپیماها را آوردند و قضیه تمام شد و رفت. بله آن شب تمام شد اما حساب آنها سرجای خودش است.


 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.