سرویس امنیت فدرال روسیه امروز –سه‌شنبه– اعلام کرد سرویس‌های اطلاعاتی اوکراین در حمله تروریستی مرگبار به سالن کروکوس در حوالی مسکو که در ماه مارس رخ داد، دست داشتند.

روسیه: سرویس‌های اطلاعاتی اوکراین در حمله تروریستی به سالن کنسرت مسکو دست داشتند

قدس آنلاین؛ «الکساندر بورتنیکوف» رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه طی نشست مجازی کمیته ملی ضدتروریسم بیان کرد: «سرویس‌های اطلاعاتی اوکراین و غرب در حال گسترش دایره عاملان احتمالی خود هستند که برای ارتکاب جنایات در داخل روسیه استخدام شده‌اند.»

راشا تودی به نقل از رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه افزود: «کی‌یف و حامیان خارجی آن به سازمان‌های تروریستی بین‌المللی کمک می‌کنند و به این افراد آموزش و تجهیزات ارائه می‌دهند. هم‌چنین، هدف اصلی استخدام نیرو توسط سرویس‌های اوکراینی و غربی افراد جوان‌تر از جمله کارگران مهاجر هستند.»

وی افزود: «نمونه بارز این گونه فعالیت‌ها، دخالت اطلاعات نظامی اوکراین در حمله تروریستی به سالن کنسرت کروکوس در نزدیکی مسکو است.»

در تاریخ ۲۲ مارس (۳ فروردین) چندین فرد مسلح وارد تالار کنسرت کروکوس در حومه مسکو شدند و شروع به تیراندازی به افراد حاضر در آن‌جا کردند. طبق آخرین گزارش وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه، این حمله ۱۴۴ کشته بر جای گذاشت. چهار مظنون این حمله که شهروندان تاجیکستانی بودند، تلاش کرده بودند با یک خودرو فرار کنند اما بازداشت و متهم به انجام اقدامات تروریستی شدند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.