رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد گفت: اعتبارات جدیدی برای راه‌اندازی پارک‌های ویژه کودکان در مشهد اختصاص می‌یابد.

اعتبارات جدیدی برای راه‌اندازی پارک‌های ویژه کودکان در مشهد اختصاص می‌یابد

به گزارش قدس آنلاین، سیدمحسن حسینی پویا اظهار داشت: منشور حقوق و تکالیف شهرنشینی تا اواخر بهار به جلسه علنی شورا تقدیم خواهد شد؛ البته قسمت‌هایی از این منشور از طریق مصوبه شهر دوستدار کودک به صورت عملی اجرایی شده است.

حسینی‌پویا با اعلام اینکه در همین راستا، تعدادی از پارک‌های سطح شهر برای کودکان متناسب‌سازی خواهد شد، تصریح کرد: طرح دیگری در دست اقدام است که به واسطه آن پارکی با وسایل بازی مناسب برای کودکان معلول داشته باشیم که قدم قابل توجهی است؛ تاکنون چنین امکانی در شهر وجود نداشته و فرزندان کم‌توان این شهر امکان استفاده از تجهیزات بوستان‌ها را نداشتند.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد، شهر جعبه‌ای که در فرهنگسرای کودک و آینده ایجاد شده را دیگر اقدامی دانست که اخیرا افتتاح شده و از تخصیص بودجه در سال ۹۸ برای ایجاد چندین پارک ویژه کودکان خبر داد.

حسینی پویا افزود: شهر دسترس‌پذیر دیگر موضوع در نظر گرفته شده در منشور حقوق شهروندی است تا بدین ترتیب بتوان شهر را برای تمامی افراد جامعه اعم از کم‌توان، معلولان و جانبازان مناسب‌سازی کرد؛ طرح این موضوع از طرف کمیسیون حقوقی ارائه شده و در دستورکار کمیسیون‌ها قرار گرفته که در ۲ جلسه آتی شورا به صحن علنی آورده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگسازی هم باید روی قوانین راهنمایی و رانندگی تاکید بیشتری شود تا بدین ترتیب قانون گرایی بیشتری در سطح جامعه تجلی یابد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.