ارتش آمریکا در پی بیانیه نیروهای مسلح یمن در خصوص حمله به سه کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی اعلام کرد یک کشتی تحت مالکیت اوکراین در نتیجه حمله یمنی‌ها دچار آتش‌سوزی و یک ملوان آن شدیدا مجروح شده است.

ارتش آمریکا: کشتی اوکراینی در خلیج عدن در حمله یمنی‌ها دچار آتش‌سوزی شده است

 فرماندهی سنتکام ارتش آمریکا در یک بیانیه اعلام کرد یک کشتی باربری در خلیج عدن هدف ۲ موشک شلیک شده توسط یمنی‌ها قرار گرفت یک ملوان این کشتی شدیدا مجروح شد.

این فرماندهی ارتش آمریکا اضافه کرد کشتی مذکور به نام «ام.وی وربنا» یک کشتی متعلق به اوکراین، اجاره شده از سوی لهستان و دارای پرچم پالائو بوده که در نتیجه این حمله دچار آتش‌سوزی شده و خدمه کشتی تلاش دارند آتش در عرشه این کشتی را خاموش کنند.

طبق این بیانیه، ملوان مجروح این کشتی از طریق هوایی برای درمان به یک کشتی دیگر منتقل شد.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن پنجشنبه شب در سخنانی با بیان اینکه نیروهای یمنی سه کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی را طی ۲۴ ساعت گذشته هدف قرار داده‌اند، تصریح کرد: مستقیماً با موشک های بالستیک و پهپاد، سه کشتی را مورد اصابت قرار دادیم.

فرماندهی سنتکام مدعی شد در ۲۴ ساعت گذشته یک شناور سطحی بدون سرنشین، یک پهپاد و دو قایق گشتی یمنی‌ها را نابود کرده است.

ارتش یمن با تایید حمله به کشتی ام.وی وربنا این حملات را تلافی جنایات ارتکاب یافته از سوی رژیم صهیونیستی در نوار غزه و پاسخی به تجاوزگری‌های آمریکا و انگلیس علیه یمن دانست.

نیروهای یمنی روز چهارشنبه نیز یک کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی با پرچم لیبریا به نام «تیوتر» را با یک پهپاد در دریای سرخ هدف حمله قرار دادند.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳ و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ را ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

به‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آن‌ها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.