سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۰ استان کشور و افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای عمان هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۰ استان کشور

به گزارش قدس آنلاین، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از اواخر وقت فردا (۲۵ آبان ماه) تا اواخر وقت سه‌شنبه (۲۷ آبان ماه) وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می شود و حاکمیت این شرایط جوی  فردا (۲۵ آبان ماه) در جنوب خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر، دوشنبه (۲۶ آبان ماه) در جنوب آذربایجان غربی، شرق آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و شرق خوزستان و سه‌شنبه (۲۷ آبان ماه) در گیلان، غرب مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی دور از انتظار نیست.

در پی بروز این وضعیت آب و هوایی اختلال در تردد جاده ای، احتمال جاری شدن روان آب و احتمال برخورد صاعقه وجود دارد بنابراین نسبت به اجتناب از تردد غیر ضروری، پاکسازی معابر و کانال ها و احتیاط در صعود به ارتفاعات توصیه می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ دیگری آورده است: از بعدازظهر امروز (۲۴ آبان ماه) تا بعدازظهر یکشنبه ( ۲۵ آبان ماه) وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا دو متر در تنگه هرمز، مناطق شرقی خلیج فارس و مناطق غربی دریای عمان پیش بینی می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی اختلال در فعالیت های دریایی، پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و انجام فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه فراساحل توصیه می کند.

 زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.