جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۵

ثبت بیش از ۵ هزار گزارش مردمی درباره انتخابات

شورای نگهبان اعلام کرد: از زمان آغاز رسمی فرآیند رای‌گیری تا ساعت ۱۹:۰۰ روز جمعه ۲۸ خرداد، ۵۷۵۲ مورد گزارش مردمی از تخلفات انتخاباتی در سامانه مردم ناظر ثبت شده است که از این میان تعداد ۷۷۸ شکایت بین ساعات ۱۶ تا ۱۹ توسط مردم به ثبت رسیده است.

شورای نگهبان

قدس آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، از زمان آغاز رسمی فرآیند رای گیری تا ساعت ۱۹:۰۰ امروز جمعه ۲۸ خرداد، ۵۷۵۲ مورد گزارش مردمی از تخلفات انتخاباتی در سامانه مردم ناظر ثبت شده است که از این میان تعداد ۷۷۸ شکایت بین ساعات ۱۶ تا ۱۹ توسط مردم به ثبت رسیده است.

براساس این گزارش، از بین ۵۷۵۲ مورد گزارش ارسالی از آغاز فرآیند رای‌گیری تاکنون، ۲۸۹۹ مورد مربوط به عوامل اجرایی، ۷۱۹ مورد مربوط به داوطلبان، ۳۱۸ مورد مربوط به عوامل نظارتی و ۱۸۱۶ مورد درخصوص سایر تخلفات به ثبت رسیده است که توسط کارشناسان ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات پیگیری و دنبال شده است.

در این گزارش آمده است: به استحضار مردم شریف می‌رساند، نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و رسیدگی به تخلفات مربوط به آن، بر عهده شورای نگهبان نیست و مردم از ثبت شکایات نسبت به این انتخابات در سامانه مردم ناظر خودداری کنند.

نظر شما