تذکر محمود کریمی در هیئت عشیره عاشورا مبنی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و لغو جلسه میثم مطیعی در امامزاده قاضی‌الصابر بیانگر تبعیت عملی مداحان از فرمایش رهبر انقلاب و ابلاغیه ستاد ملی کرونا دارد.

لبیک عملی مداحان به فرمایش رهبر انقلاب / از تذکر محمود کریمی در مراسم عزاداری تا لغو جلسه قاضی‌الصابر میثم مطیعی

به گزارش قدس آنلاین، مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در توصیه‌ای به هیئت‌های مذهبی، مجالس عزای حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام را مایه برکت و جلب رحمت الهی دانستند و افزودند: ملت و کشور به این مجالس بابرکت احتیاج دارد، اما در برگزاری آنها باید شیوه‌نامه‌ها با کمال دقت و شدت مراعات شود.

ایشان، برگزارکنندگان جلسات و آحاد شرکت‌کنندگان را به رعایت ضوابط و فاصله‌ها توصیه و تأکید کردند: نگذارید مجالس حسینی موجب شیوع بیماری و مایه طعنه مخالفان و دشمنان شود.

در پی این بیانات شب گذشته چهارشنبه ۲۰ مردادماه محمود کریمی، مداح اهل بیت(ع) در مراسم اجتماع عزاداران عشیره عاشورا در راستای تبعیّت از توصیه‌های مقام معظّم رهبری به عزاداران اظهار داشت: براساس بیانات مقام معظم رهبری باید دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم و اجازه ندهیم کار ما  موجب طعنه شود. هنگام سینه‌زنی و زمانی که افراد می‌ایستند، اگر فردی یک قدم جلو بیاید، شرعاً مسئول است و دیگران و جلسه امام حسین(ع) را به دردسر نزدیک می‌کند.

وی افزود: اگر هنگام سینه‌زنی فردی به هر دلیل یک قدم جلو بیاید، نمی‌توانیم بیرون کنیم، اما سینه‌زنی را قطع خواهم کرد و دعا می‌کنم و می‌روم؛ زیرا من تابع اوامر حضرت آقا و ولی امر هستم.

کریمی با اشاره به اینکه آدم امام حسینی حواسش جمع است، گفت: از امشب فاصله افراد را بیش‌تر کردیم و در جای خود عزاداری کنید تا حاجات ما برآورده شود و شر این بیماری کنده شود. یا امام حسین به ما رحم کن! ما کسی را غیر از شما نداریم. من ذره‌ای هستم در این جمعیت که قرعه به نام من دیوانه زدند. کمک کن تا بتوانم عرض ادب کنم و دوست‌دارانت هم فیض ببرند.

در متن اطلاعیه میثم مطیعی که در کانال‌های مجازی مرتبط با او منتشر شد، آمده است: «تشدید بیماری را همه درک می‌کنیم. به رغم همه تبلیغات منفی، بیشتر هیأت‌ها در کنار اقامه عزای حسینی، سختگیرانه برای حفظ سلامت مردم و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تلاش می‌کنند. با توجه به شرایط جدید به اطلاع می‌رساند: مراسم عصرهای هیأت آیین حسینی در امامزاده قاضی الصابر علیه‌السلام که با رعایت تمامی پروتکل‌ها، با جمعیت محدود و زیر سقف برگزار می‌شد، به صورت داوطلبانه از امروز لغو می‌شود. شب‌ها هیأت میثاق با شهدا در دانشگاه افسری امام علی علیه‌السلام و در فضای باز برقرار است.

از همه خادمان عزیز هیأت آیین حسینی که ماه‌ها عاشقانه برای برپایی جلسه عزای سیدالشهداء تلاش کردند ممنونم. دست تک‌تک شما را می‌بوسم و حال امروز شما را از صمیم دل درک می‌کنم".

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.