چهارشنبه ۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۷

زالی:

جهش لامبدا دارای قدرت سرایت پذیری بیشتری نسبت به دلتا کروناست

زالی

فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: جهش لامبدا از قدرت سرایت پذیری بیشتری نسبت به دلتا کرونا برخوردار است و کودکان و نوجوانان بیشتری را درگیر می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در تهران و بستری افراد اظهار کرد: در حال حاضر تعداد نه هزار و ۷۱۰ بیمار در بیمارستان ها و مراکز درمانی تهران بستری اند که از این تعداد دو هزار و ۱۲۵ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

او بیان کرد: آمار مراجعه به بخش سرپایی و بستری موقت طی سه روز گذشته کاهش پیدا کرده، به صورتی که میزان استفاده از تخت های بستری موقت و مراجعان سرپایی به مراکز درمانی از ۸۵۰۰ بیمار در هفته گذشته به حدود ۶۰۰۰ نفر طی روزهای قبل تقلیل پیدا کرده است و امیدواریم سایر شاخص ها نیز در روزهای آینده کاهش پیدا کند.

زالی تاکید کرد: واریانت لامبدا در کشور پرو شناخته شده و در آمریکای مرکزی و جنوبی این جهش جدید ویروس کرونا انتشار پیدا کرده است و به تازگی مواردی از جهش لامبدا در کشورهای اروپای غربی شناسایی شده است.

فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: براساس تحقیقات انجام شده واریانت لامبدا نسبت به درمان های متعارف مقاومت کرده و باعث فریب سیستم دفاعی و ایمنی گریزی می شود و طی ماه های آینده شاید چالشی در خصوص اثر بخشی واکسن های موجود دنیا را ایجاد کند.

زالی افزود: جهش لامبدا از قدرت سرایت پذیری بیشتری نسبت به دلتا کرونا برخوردار است و کودکان و نوجوانان بیشتری را درگیر خواهد کرد و علاوه بر مشکلات حاد تنفسی گفتنی است که اختلالات اعصاب مرکزی و مشکلات چشایی و بویایی را در بیماران ایجاد خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.