جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷

رئیس جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کند

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در روز نخست مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

مجید تخت روانچی

به گزارش قدس آنلاین، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در روز نخست مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

مجید تخت روانچی با اشاره به این که سخنرانی رئیس جمهور به علت همه گیری کرونا، مجازی خواهد بود؛ گفت: هیات ایرانی به سرپرستی حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از روز دوشنبه وارد نیویورک می‌شود و جلسات متعددی خواهد داشت.

وی دیدارهای دوجانبه با وزرای امور خارجه دیگر کشورها، نشست‌هایی با موضوعات منطقه‌ای همچون یمن و افغانستان و نشست‌هایی در سطح عالی با عنوان انرژی، سیستم غذا، تبعیض نژادی و لزوم امحای سلاح‌های کشتار جمعی را از دیگر جلسات هیات ایرانی برشمرد.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل همچنین از ملاقات امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

مجید تخت روانچی گفت: وزیر امور خارجه کشورمان با محققان ایرانی، خبرنگاران مقیم آمریکا و اعضای اندیشکده‌های متعدد جلسه خواهد داشت.

گفتنی است؛ هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل از روز ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) آغاز به کار کرده است، اما اجلاس سران کشورها از سه شنبه آینده ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور ماه) به مدت یک هفته برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع: صداوسیما

نظر شما