یکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۴

همزمان با میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع)؛

اسامی برگزیدگان پویش «شمیم خوش حسین از قرآن بجوی» اعلام شد

قرآن

بخش‌های هنری و فراز تلاوت پویش «شمیم خوش حسین از قرآن بجوی» که در قالب اجرای تلاوت آیات مرتبط با قیام حسینی، مفاهیم ایثار و شهادت، امر به معروف و نهی از منکر، وفاداری، نماز و ... برپا شده بود، برگزیدگان خود را شناخت.

به گزارش قدس آنلاین، پویش «شمیم خوش حسین از قرآن بجوی» در راستای ارتباط دوسویه بین مخاطبان فعال خبرگزاری ایکنا و همسو شدن با برپایی آئین‌های عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) و همچنین تأکید چندباره به همنشینی قرآن و عترت و توجه بیش از پیش به ترویج قرآن در مراسم سوگواری حسینی، طی ماه‌های محرم و صفر ۱۴۰۰ از سوی خبرگزاری ایکنا، برگزار شد.

مقرر شده بود تا اسامی برترین‌ها همزمان با میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) منتشر شود که در ادامه شاهد انتشار آن خواهید بود. به زودی با نفرات برتر این دوره جهت دریافت هدیه خود تماس گرفته می‌شود.

قسمت فرهنگی ـ هنری این پویش با رویکردهای اشتراکات آیات قرآنی و واقعه عاشورا، رویداد کربلا، یاران امام حسین(ع) و پیام عاشورا برگزار شد که بخش‌های آن شامل موارد زیر بود.

جوایز در بخش بزرگسالان بخش فرهنگی ـ هنری

نفر اول داستان کوتاه: پانصد هزار تومان

نفر اول شعر: پانصد هزار تومان

نفر اول ویدئو: پانصد هزار تومان

جوایز در بخش نوجوانان (زیر ۱۶ سال)

نفر اول شعر: سیصد هزار تومان

نفر اول نقاشی: سیصد هزار تومان

اسامی برگزیدگان پویش «شمیم خوش حسین از قرآن بجوی» اعلام شد + فیلمعباس کریمی‌عباسی، نویسنده و فعال فرهنگی و داور این بخش از مسابقات متنی را درباره این پویش منتشر کرده است که در ادامه می‌خوانید؛

«به نام آفریدگار قلم

انسان مخلوق خالق هستی است و از این رو نیاز به خلق و آفرینش در وجودش جاری است. ادب و هنر ابزارهایی هستند که با آن می‌توان دریافت‌های بشری از جهان و مضامین آن را در قالب شعر، داستان، موسیقی و سایر موارد ثبت و به انسان‌های دیگر منتقل کرد.

از آنجاکه واقعه عاشورا و نهضت حسینی مفاهیم ارزشمند و مانایی چون ظلم‌ستیزی، آزادگی، مقاومت، امربه‌معروف و نهی از منکر و اهمیت نماز را در خود دارد، هنر می‌تواند تجلی این مفاهیم در قالب‌های مختلف باشد.

هیئت داوران پویش «شمیم خوش حسین از قرآن بجوی» پس از بررسی آثار مختلف ارسالی از سوی شما عزیزان به خبرگزاری ایکنا، ضمن آرزوی توفیق و خلق آثار بیشتر و بهتر برای همه عزیزان شرکت‌کننده، پنج اثر زیر را از بین آثار ارسالی به عنوان برگزیدگان این پویش اعلام می‌کند:

شعر نوجوان/ زهرا آزمون از خلخال

شعر کودک/ فاطمه اسدی از بوشهر

داستان کوتاه/ محمدحسین دلگشا از خلخال

گزارش مراسم عزاداری/ نهضت اصلاح‌چی از دزفول

نقاشی/ محمد وحدتی‌نیکنام از سرآسیاب ملارد

با آرزوی توفیق مدام و ایام به کام»

داور این پویش در بخش فراز تلاوت حبیب صداقت، مدرس، مبتهل و قاری جوان کشورمان است که اسامی سه نفر را به شرح ذیل اعلام کرد که وی در فیلم ذیل به چگونگی داوری این بخش اشاره کرده است.

نفر اول پیام بحیرایی از نهاوند استان همدان

نفر دوم حمیدرضا کسایی از شهررضا استان اصفهان

نفر سوم محمدصادق پورمیرزایی از زرند استان کرمان

منبع: ایکنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.