چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵

زمستانی بدون کمبود گاز در کشور

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران از زمستانی آرام و بدون کمبود گاز امسال در کشور خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، سید جلال نورموسوی سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در ساری گفت: این اطمینان را به مردم می‌دهیم که در فصل سرمای پیش رو با محدود کردن بخشی از صنایع و نیروگاه‌ها، کمبود گازی در کار نخواهد بود و زمستان را با آرامش پشت سر خواهند گذاشت.

او با بیان اینکه با رسیدن فصل سرما مصرف از در بخش خانگی سیر صعودی داشته است، افزود: مدیران استانی می‌بایست با ایجاد محدودیت‌های مورد نظر مطابق با مصوبات شرکت ملی گاز و شورای امنیت ملی، مدیریت مصرف را به کار ببندند.

نورموسوی گفت: تقاضای ما از مردم این است که گاز را بهینه مصرف کنند و با بعضی اقدامات ساده مصرف خود را به شکلی مدیریت کنند تا هم هزینه آن‌ها کاهش یابد و هم در مدیریت گازرسانی کمک کرده باشند.

او با بیان اینکه هیات دولت اخیرا تعرفه جدید مصرف را به شزکت ملی گاز ابلاغ کرد، افزود: در مصرف متعارف که شامل سه پله اول مشترکین است افزایش قیمتی اعمال نخواهد شد و برای افرادی که در این سه پله زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی و یا بهزیستی باشند، هم مصرف گاز رایگان است.
نورموسوی گفت: از پله چهارم حدود ۴۰ درصد به مبلغ بهای گاز اضافه می‌شود و تا پله دوازدهم قیمت مصرفی به حدود دو هزار تومان می‌رسد که این مبلغ در قیاس با قیمت ۴۸۳ تومان قبلی افزایش ۳۰۰ درصدی دارد.

او افزود: همه مشترکانی که با تدبیر اتخاذ شده مصرف خود را پایین بیاوردند، به ازای هر درصد کاهش شرکت ملی گاز پاداشی ۳ برابری برای آن‌ها در نظر می‌گیرد.

نورموسوی پیرامون توسعه گازرسانی به شهرها و روستاها، گفت: از آنجاییکه توسعه گازرسانی بعد از شهرها و روستاها به مناطق دوردست، صعب العبور و محروم رسیده، با دستور وزیر نیرو سرانه به ۴۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرد تا بخش بزرگی از این مناطق با این اصلاحیه از گاز بهره‌مند شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.