جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶

وزیر جهاد کشاورزی:

۳۰ میلیارد تومان برای حراست از جنگل های گیلان اختصاص یافت

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه استان های شمالی به خصوص گیلان گل سرسبد بخش کشاورزی کشور هستند، گفت: ۳۰ میلیارد تومان هم برای حفظ و حراست جنگل های استان گیلان اختصاص دادیم. همچنین ۵۰ میلیارد تومان برای بهبود و توسعه باغات مرکبات نیز دیده شده است.

جنگل های گیلان

به گزارش قدس آنلاین، سید جواد ساداتی نژاد در جلسه شورای اداری شهرستان رودسر که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودسر برگزار شد، گفت: گیلان گل سرسبد کشاورزی کشور و از قطب های امنیت غذایی کشور است.

وی با بیان اینکه روز گذشته وبیناری با هندوستان داشتیم و به زودی مشکلات کیوی رفع خواهد شد، اظهار کرد: مانعی برای ارایه تسهیلات جهت توسعه تولید درخت و درختچه های زینتی وجود ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه یک میلیون تن واردات برنج داریم و با توجه به ظرفیت کشور نباید به واردات برنج خارجی متکی باشیم، خاطرنشان کرد: توافقاتی با قرارگاه سازندگی انجام شده تا افزایش تولید برنج در کشور رقم بخورد.

ساداتی نژاد تصریح کرد: ۳۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای باغات و ۷۵ میلیارد تومان برای جوانسازی باغات چای اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی از اختصاص اعتبارات ۱۵ میلیارد تومانی برای رفع مشکل قرنطینه کشاورزی در رودسر خبر داد و افزود: ۳۰ میلیارد تومان هم برای حفظ و حراست جنگل های استان گیلان اختصاص دادیم. همچنین ۵۰ میلیارد تومان برای بهبود و توسعه باغات مرکبات نیز دیده شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کشاورزان عامل تولید قدرت برای کشور هستند و یادمان نرود که کشاورز یک تولید کننده است و فرقی با کارخانه ندارد، گفت: کشاورزی و دامداری صنعت هستند اما آنچنان که در حوزه صنعت سرمایه گذاری می شود در حوزه کشاورزی این اقدامات انجام نشده و مغفول مانده است.

نظر شما