دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹

۱۱۵۰ بیمار در خراسان رضوی بستری هستند/ روند تعداد بستری بیماران حداقل تا ۲ هفته دیگر افزایشی است

دبیر قرارگاه مرکزی مدیریت کرونا در دانشگاههای علوم پزشکی خراسان رضوی گفت: با توجه به شرایط، انتظار می رود که حداقل تا ۲ هفته تعداد بیماران بستری افزایش یابد.

دبیر قرارگاه مرکزی مدیریت کرونا در دانشگاههای علوم پزشکی خراسان رضوی

به گزارش قدس آنلاین، دکتر علی اصغر انجیدنی دبیر قرارگاه مرکزی مدیریت کرونا در دانشگاههای علوم پزشکی خراسان رضوی اظهار کرد: بر اساس شواهد، بیشتر بیماران بدحال از افرادی هستند که یا واکسن را دریافت نکرده اند و یا اینکه به بیماری زمینه ای مبتلا هستند.

وی افزود: در حال حاضر شرایط بیشتر شهرهای کشور و  استان خراسان رضوی قرمز است و این امر نشان دهنده آن است که ویروس اُمیکرون  در سطح کشور در حال چرخش است.

انجیدنی خاطرنشان کرد: روزانه بیش از ۳۳۰ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا جدید در مراکز درمانی استان بستری می شوند. در حال حاضر نیز بیش از یک هزار و ۱۵۰ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که حدود ۲۰ درصد از این تعداد در بخش های مراقبت ویژه، تحت مراقبت قرار دارند.

وی افزود: با توجه به شرایط، انتظار می رود که حداقل تا ۲ هفته تعداد بیماران بستری افزایش یابد. امیدواریم با همکاری موثر مردم و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از دورهمی و تکمیل واکسیناسیون، دوره پیک ششم  کوتاه تر از سایر پیک ها باشد.

انجیدونی تاکید کرد: مرخصی و دوران قرنطینه بیماران مبتلا به اُمیکرون ۵ روز اعلام شده بود. اما بیماران باید توجه داشته باشند بعد از ۵ روز نیز اگر قصد حضور در جامعه را دارند ممکن است هنوز ناقل بیماری باشند و  حداقل تا ۵ روز دیگر حتما باید از ۲ ماسک استفاده کنند.

منبع: فارس

انتهای خبر/