رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از بارش پراکنده برف و باران در برخی استان ها خبر داد.

بارش‌های پراکنده در برخی استان‌ها و احتمال وزش باد در تهران

به گزارش قدس آنلاین، صادق ضیائیان با اشاره به پیش بینی‌ها از شرایط جوی کشور در چند روز آینده گفت: امروز (۲۶ بهمن‌ماه) در برخی مناطق آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و به صورت پراکنده در مازندران بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: چهارشنبه (۲۷ بهمن‌ماه) در اردبیل، گیلان، مازندران، غرب گلستان و ارتفاعات رشته کوه البرز بارش باران و برف و در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، دامنه‌های جنوبی البرز در برخی نقاط استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و همچنین در استان‌های همدان و مرکزی بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: پنج‌شنبه (۲۸ بهمن‌ماه) گستره بارش به شرق گیلان، مازندران، غرب گلستان و استان‌های البرز، تهران، قزوین و مرکزی محدود می‌شود و در برخی نقاط شرق و جنوب شرق نیز بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

ضیائیان با بیان اینکه جمعه (۲۹ بهمن‌ماه) جوی آرام و پایدار در کل کشور حاکم می‌شود، اظهار کرد: شنبه (۳۰ بهمن‌ماه) افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت اصفهان، اراک، تهران، کرج و تبریز پیش‌بینی می‌شود و دوشنبه (۲ بهمن‌ماه) دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ بهمن ماه) نیمه ابری و گاهی بارش پراکنده و وزش باد و در بعضی ساعت‌ها غبار محلی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و برای روز پنج‌شنبه (۲۸ بهمن ماه) نیمه ابری تا ابری گاهی بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان گفت: طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ بهمن ماه) بندرعباس با دمای ۲۶ و ۲۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۶- و ۳- و شهر کرد با دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.