مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ مبلغ به مناسبت ماه رمضان به مناطق مختلف این استان با هدف تبیین فرهنگ و اندیشه تابناک اسلام محمدی اعزام که ۲۰۰ نفر از این تعداد به صورت تخصصی در حوزه فرزندآوری فعالیت خواهند داشت.

اعزام ۲۲۰۰ مبلغ در رمضان امسال به شهرستانهای خراسان رضوی

به گزارش قدس خراسان، حجت الاسلام هادی صاحبقرانی روز شنبه در نشست خبری تشریح برنامه‌های ماه رمضان ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اعزام مبلغ جمعیت و فرزندآوری برای نخستین بار به صورت تخصصی با هدف رفع چالش بسته شدن پنجره جمعیتی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: بر طبق تحقیقات صورت گرفته، مسائل اقتصادی ششمین مانع ازدواج و فرزندآوری است، در حالیکه نخستین مانع گره‌های ذهنی افراد در اینحوزه است.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان پیش رو اعزام مبلغ با هدف تبیین فرهنگ و اندیشه تابناک اسلام ناب محمدی است، امسال این امر در قالب اعزام‌های فردی و گروهی انجام می شود.

حجت الاسلام صاحبقرانی گفت: تفسیر قرآن، اجرای "پویش حال خوب" با محور انتقال حال خوب فضاهای قرآنی، برگزاری برنامه "مهرواره محله همدم ۲ "، برپایی نمایشگاه قرآن با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اجرای جلسه قرآن ویژه نوجوانان برای نخستین بار در استان، راه‌اندازی شبکه قرآنی محلی با نام "نورالثقلین" ، اجرای "طرح تبیین با تبیان" به منظور بیان نکات تدبری و تبیینی بر گرفته از آیات، اجرای "طرح هر هیات یک قرآن" و برگزاری ۷۳ محفل قرآنی در مشهد و شهرستانهای استان از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این ایام است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: در قالب پویش "حال خوب" محافل، موسسات، تشکل‌ها و خانه‌های قرآنی، مساجد، هیات مذهبی و بقاع متبرکه، می توانند برپایی جلسات قرآنی خود در ماه مبارک رمضان را به صورت فیلم کوتاه، کلیپ و نقاشی با هدف انتقال حال خوبی که فضای قرآنی برای افراد ایجاد می‌کند را ارائه کنند. متقاضیان برای شرکت در این پویش می‌توانند از طریق شماره گیری کد دستوری #۳۱۳* اقدام کنند.

وی با اشاره به اجرای "مهرواره محله همدم یک" طی سال گذشته با هدف شناسایی و حل مسائل فرهنگی و اجتماعی در محلات گفت: مهرواره محله همدم ۲ در ماه رمضان سال آینده در خراسان رضوی برگزار می شود.

حجت الاسلام صاحبقرانی ادامه داد: در قالب این مهرواره حل مسائل با محوریت رسیدگی به بیماران، ازدواج، جلوگیری از طلاق، فرزندآوری و افزایش جمعیت، تسهیل در ازدواج، حل مسایل محلی ناظر به پدیده‌های اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی ترک اعتیاد توسط کنشگران اجتماعی انجام می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به راه اندازی ستاد نهضت پیشرفت بانوان از سه سال گذشته در این سازمان اظهار داشت: به میدان آوردن زنان در حل مسائل خود و محله با هدف استفاده از ظرفیت زنان در حل مسائل ریشه ای جامعه مورد تاکید است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.