رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران گفت: تقویت تجارت الکترونیک از طریق راه‌اندازی دفاتر پستی مبتنی بر توان مددجویان، در این تفاهم‌نامه پیگیری می‌شود.

مددجویان کمیته امداد در شرکت پست استخدام می شوند/ پیش‌بینی سالانه پنج هزار فرصت شغلی

سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ظرفیت‌های شرکت ملی پست برای اشتغال‌زایی در میان جامعه هدف، گفت: در تفاهم‌نامه با شرکت ملی پست، ایجاد سالانه پنج هزار فرصت شغلی پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه چرخه اشتغال مددجویان در کمیته امداد در مسیر ایجاد درآمد پایدار تعریف شده است، افزود: حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جامعه هدف کمیته امداد، مستعد راه‌اندازی کسب و کار هستند و علاوه بر این، طبق مصوبه شورای عالی اشتغال، کمیته امداد موظف است برای پنج دهک پایین درآمدی نیز شغل ایجاد کند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه این نهاد سال گذشته بیش از ۴۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان و خاناوده‌های نیازمند ایجاد کرد، ادامه داد: جامعه تحصیل کرده مددجویان، مشوق‌های کمیته امداد برای کارفرمایان و راهبران شغلی و ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مخاطبان، از جمله مزیت‌های کمیته امداد در راه‌اندازی ظرح‌های شغلی برای مددجویان است.

بختیاری به ظرفیت شرکت ملی پست و حوزه حمل و نقل و ارسال بسته‌های پستی برای اشتغال مددجویان پرداخت و اظهار کرد: تقویت تجارت الکترونیک از طریق راه‌اندازی دفاتر پستی مبتنی بر توان مددجویان، در این تفاهم‌نامه پیگیری می‌شود.

محمود لیائی، مدیرعامل شرکت ملی پست ایران نیز در این مراسم با اشاره به مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها و نهادها، گفت: پست به عنوان یک شرکت ملی، باید خدماتی را برای جامعه هدف طراحی و اجرا کند.

وی کمک به کسب و کار در راستای تحقق افقتصاد دیجیتال را ضروری عنوان کرد و افزود: شرکت ملی پست آمادگی دارد تسهیلاتی را برای مددجویان در جهت اقتصاد دیجیتال ارائه دهد.

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران خاطرنشان کرد: در زمینه مشاغل خانگی و روستایی، ظرفیت‌های خوبی در شرکت ملی پست برای فروش و عرضه محصوات مددجویان وجود دارد.

براساس این تفاهم‌نامه سه ساله، در طول مدت اجرا هر سال پنج هزار فرصت شغلی برای مددجویان و پنج دهک‌ پایین درآمدی جامعه ایجاد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری برنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.