کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: سرما و بارش باران مناطق مختلف استان را دربرمی‌گیرد از این رو به کشاورزان توصیه می‌شود به برداشت محصولات سرعت دهند.

توصیه هواشناسی به کشاورزان خراسان شمالی/ در برداشت محصولات تعجیل کنید

به گزارش قدس آنلاین، مظاهر عظیم زاده اظهار کرد: پیش بینی می شود که مردم استان در اواسط هفته جاری شاهد بارش برف در برخی مناطق باشند بر این اساس دمای هوا تا ۱۴ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی افزود: با توجه به کاهش دمای هوا به کشاورزان توصیه می شود محصولات زراعی و باغی را جمع آوری و به انبار منتقل کنند.

وی اظهار کرد: گلخانه داران و مرغداران نیز باید نسبت به تنظیم تجهیزات حرارتی واحد تولیدی خود اقدام کنند.

عظیم زاده گفت: سامانه بارشی از فردا صبح استان را تحت تاثیر قرار می دهد که سبب وزش باد شدید، باران و کاهش دمای هوا می شود.

وی با بیان اینکه در ارتفاعات بارش برف و مه پیش بینی شده است تصریح کرد: این سامانه بارشی در ظهر سه شنبه بیشتر مناطق استان بویژه غرب، شمال و مرکز استان و بخش هایی از جنوب شرق شامل شهرستان های رازو جرگلان، مانه، سملقان، شمال گرمه و جاجرم، بجنورد و شیروان، شمال و شرق اسفراین را دربر می گیرد.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی با اشاره به اینکه این سامانه تا ظهر چهارشنبه در استان فعال است افزود: با توجه به رگباری بودن بارش ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیل ها دور از انتظار نیست.

وی خاطرنشان کرد: مردم استان از روز سه شنبه تا صبح پنج شنبه کاهش دمای هوا به میزان ۱۲ تا ۱۴ درجه سانتیگراد را تجربه می کنند.

خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در مناطق مسکونی سکونت دارند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.