منابع خبری از دیدار امیر قطر و رئیس رژیم صهیونیستی در حاشیه نشست تغییرات اقلیمی اقلیمی در امارات متحده عربی خبر دادند.

دیدار امیر قطر با رئیس رژیم صهیونیستی در امارات

به گزارش قدس‌آنلاین، تمیم بن حمد آل‌ثانی، امیر قطر در حاشیه نشست تغییرات اقلیمی که در امارات درحال برگزاری است با اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

رسانه‌های صهیونیستی ضمن تایید این خبر اعلام کردند که دو طرف با یکدیگر دست داده و رایزنی کردند.

روعی کاتس، رئیس بخش جهان عرب در شبکه صهیونیستی کان در این باره در صفحه شخصی خود در شبکه ایکس نوشت: این یک تصویر تاریخی است؛ رئیس اسرائیل در نشست تغییرات اقلیمی در دوبی با شیخ تمیم امیر قطر دست می‌دهد.

جزییات بیشتری از دیدار امیر قطر با رییس رژیم صهیونیستی منتشر نشده است.

جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که دادن فرصت مشارکت در نشست تغییرات اقلیمی به اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی که در کشور امارات درحال برگزاری است را محکوم می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است که رژیم صهیونیستی درحالی در این نشست مشارکت کرده است که ارتش آن مرتکب کشتارهای وحشیانه و نسل‌کشی علیه ملت فلسطین به‌ویژه در نوار غزه می‌شود.

هیات جمهوری اسلامی ایران به ریاست وزیر نیرو در اعتراض به حضور مسوولان رژیم جنایت‌کار صهیونیستی در نشست بین المللی تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد موسوم به کاپ ۲۸، این نشست را ترک کرد.

"علی اکبر محرابیان" وزیر نیرو روز گذشته (پنجشنبه) به عنوان نماینده رئیس‌جمهور و در رأس یک هیات دیپلماتیک در حالی برای حضور در نشست تغییرات اقلیمی (کاپ ۲۸) به امارات متحده عربی عازم شد که اطلاعاتی مبنی بر عدم حضور مقامات رژیم صهیونیستی در این اجلاس منتشر شده بود و خبرها و تحلیل‌های سیاسی حاکی از این بود که این رژیم در فاصله چند هفته از جنایت‌های غزه، خطر حضور در این مراسم را نخواهد پذیرفت.

علی اکبر محرابیان، هنگام ترک این نشست گفت: از سران حدود ۱۵۰ کشور برای حضور در کاپ ۲۸ دعوت شده بود و ارزیابی‌ها نشان می‌داد که احتمالا تعداد قابل توجهی از این مدعوین از جمله مسوولان رژیم صهیونیستی در این کنفرانس حضور نخواهند داشت.

وی افزود: هیات جمهوری اسلامی ایران قصد داشت از فرصت حضور در کنفرانس بین‌المللی کنوانسیون تغییر اقلیم با توجه به اهمیت این کنفرانس برای تبیین شرایط، مذاکره با مقامات و هیات‌های کشورهای مختلف و دفاع از ملت مظلوم فلسطین استفاده کند اما در روز سخنرانی سران و مقامات کشورها، اخبار منتشرشده حاکی از سفر رئیس رژیم صهیونیستی به شهر محل برگزاری کنفرانس تغییرات اقلیمی (کاپ ۲۸) و حضور در این رویداد بود.

وزیر نیرو افزود: بر این اساس، هیات جمهوری اسلامی ایران، حضور سیاسی، جانبدارانه و بی‌ربط رژیم جعلی صهیونیستی در کنفرانس تغییرات اقلیمی را که با محوریت ارزیابی عملکرد و پیشرفت جامعه جهانی در مواجهه با تغییرات آب و هوا در سطح جهان برگزار می‌شود، مغایر با اهداف و راهبرهای این کنفرانس می‌داند و در اعتراض به آن، محل کنفرانس را ترک می‌کند.

همزمان با حضور رئیس رژیم صهیونیستی در امارات برای شرکت در اجلاس تغییرات اقلیمی، موج جدید حملات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین در نوار غزه آغاز شده و جنایات تل‌آویو از سر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.