ارتش رژیم صهیونیستی در اولین دقایق یکصد و چهل و چهارمین روز «طوفان الاقصی» همزمان نوار غزه، مناطق مختلف کرانه باختری و جنوب لبنان را آماج تجاوزات خود قرار داد.

«طوفان الاقصی»|واکنش قطر به اظهارات بایدن: گشایشی در خصوص توافق آتش‌بس در غزه وجود ندارد

به گزارش قدس آنلاین، تجاوزات و جنایات بی وقفه ارتش رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم نوار غزه وارد یکصد و چهل و چهارمین پیاپی روز خود شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی در اولین دقایق بامداد امروز سه شنبه، مناطق مختلف نوار غزه را آماج حملات هوایی، زمینی و  دریایی خود قرار داد به طوری که جنوب محله تل الهوا در غرب شهر  غزه با توپخانه هدف قرار گرفت و همزمان قایقهای توپدار این رژیم، سواحل غزه را گلوله باران کردند.

اشغالگران همزمان با تجاوزات مستمر به نوار غزه، به مناطق مختلف کرانه باختری نیز حمله ور شدند که با مقاومت جوانان مبارز این منطقه روبرو شدند.

از سوی دیگر رژیم صهیونیستی بامداد امروز به مناطقی در جنوب لبنان حمله کرد.ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز سه شنبه، وادی السلوقی و اطراف شهرک حولا در جنوب لبنان را گلوله باران کرد.

فراخوان برای همبستگی با فلسطینیان غزه در اردن

 فعالان اردنی طی فراخوانی خواستار مشارکت در اعتصاب سراسری در روز جمعه آتی به منظور همبستگی با اهالی غزه شدند.

انهدام یک خودروی نظامی رژیم اسرائیل در غزه

سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که یک خودروی نظامی رژیم اسرائیل را به وسیله بمب در شهر غزه منفجر و منهدم کرده است.

حزب الله لبنان تجمعات ارتش اسرائیل را درهم کوبید

مقاومت اسلامی لبنان در بیانیه چهارم خود اعلام کرد که رزمندگان مقاومت، امروز سه‌شنبه تجمعات نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی را در «تله الطیحات» با سلاح‌های مناسب هدف قرار داده و تلفاتی بر رژیم اسرائیل وارد آورده است.

ارتش اسرائیل از زخمی شدن ۲۹۸۱ نظامی خود خبر داد

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از شروع جنگ تا به امروز ۲۹۸۱ افسر و نظامی اسرائیلی  تحت درمان قرار گرفته است، که از این تعداد ۱۴۲۱ نفر بعد از شروع جنگ زمینی مجروح شده‌اند.

ارتش اسرائیل افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ نظامی اسرائیلی در درگیری‌های غزه زخمی شده است.

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

منابع خبری از حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک‌های «یارون» و «عیتا الشعب» در جنوب لبنان خبر دادند.

مقاومت لبنان تجهیزات جاسوسی ارتش اسرائیل را در پایگاه «الرمثا» هدف قرار داد

در بیانیه سوم مقاومت اسلامی لبنان آمده است، در راستای حمایت از ملت استوار فلسطین در نوار  غزه و حمایت از مقاومت شجاع و شرافتمند آن، رزمندگان مقاومت اسلامی امروز سه‌شنبه ساعت ۱۱:۳۵ تجهیزات جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی را در پایگاه «الرمثا» واقع در مزارع شعبا با سلاح های مناسب هدف قرار داده و تلفاتی بر دشمن وارد کردند.

حزب الله موضع نظامی «رویسات العلم» ارتش اسرائیل را هدف قرار داد

مقاومت اسلامی لبنان از هدف قرار دادن موضع نظامی رویسات العلم ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

واکنش قطر به اظهارات بایدن: کشایشی در خصوص توافق آتش‌بس در غزه وجود ندارد

سخنگوی وزارت خارجه قطر در واکنش به گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر نزدیک شدن به توافق آتش بس در نوار غزه گفت که گشایشی که بتوان درباره توافق آتش بس در نوار غزه اعلام کرد، وجود ندارد.

او درباره اظهارات رئیس جمهور آمریکا که گفته بود آتش بس تا دوشنبه حاصل می‌شود، اظهار داشت که نمی‌توان درخصوص این اظهارات اظهار نظر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه قطر افزود: بین حماس و اسرائیل درباره هر یک از مسائل اصلی مرتبط به توافق آتش در غزه توافقی وجود ندارد.

انصاری گفت که امیدوار است طرفین در ماه مبارک رمضان بتوانند اقدامات نظامی و جنگی خود را متوقف کنند و دوحه تلاش می‌کند موانعی را که جلوی دست یابی به توافق را گرفته‌اند، از میان بردارد.

وی همچنین گفت که قطر فشار واقعی از سوی جامعه جهانی برای ورود کمک های انسانی به نوار غزه ندیده است.

اسامه حمدان: هدف نشست پاریس دادن زمان بیشتر به صهیونیست‌ها برای حمله جدید است

«اسامه حمدان» از رهبران بلندپایه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به پیش‌نویس نشست پاریس گفت که  پیش نویس مذکور یک پیشنهاد آمریکایی است که هدف آن دادن زمان بیشتر به نتانیاهو است تا برای حمله جدید آماده شود.

آمار جنایات اسرائیل یک ماه بعد از حکم دادگاه لاهه درباره نسل‌کشی در غزه

با گذشت یک ماه از حکم اولیه دیوان بین‌المللی دادگستری درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، این رژیم وحشی‌گری خود ضد غیرنظامیان در غزه را نه تنها متوقف نکرده بلکه به شدت آن هم افزوده است.

دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه در این زمینه اعلام کرد که بعد از گذشت یک ماه از حکم اولیه دیوان بین‌المللی دادگستری، رژیم اشغالگر صهیونیستی به جنگ نسل‌کشی خود علیه مردم غزه ادامه داده و طی این مدت ۳۷۵ مورد قتل عام انجام داده که منجر به شهادت ۳۵۲۵ نفر شده است.

واکنش حماس به گزارش رویترز

جنبش حماس اعلام کرد که مقاومت از خواسته‌های خود کوتاه نخواهد آمد و گزارش رویترز در راستای فشار بر مقاومت فلسطین است.

 احمد عبدالهادی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در لبنان به شبکه خبری المیادین گفت که ادعاهای رویترز در مورد جزئیات آتش‌بس بین مقاومت فلسطین و اسرائیل در چارچوب جنگ روانی است و این‌ها ساخته و پرداخته ذهن آمریکایی‌ها است.

نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در لبنان افزود: آنچه مطرح شده چیز جدی نیست و در راستای مانور تبلیغاتی و فشار بر مقاومت است.

حماس: دولت بایدن مسئول خودسوزی نظامی آمریکایی است

جنبش حماس خودسوزی یک نظامی آمریکایی در اعتراض به جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین و مشارکت مستقیم دولت آمریکا در این جنایات را بیانگر وضعیت خشم عمومی از تجاوز به غزه دانسته و تاکید کرد که دولت بایدن مسئول خودسوزی آرون بوشنل است.

در بیانیه حماس آمده است: آرون بوشنل نام خود را به عنوان مدافع ارزش‌های انسانی و مظلومیت ملت رنج‌دیده فلسطین جاودانه کرد، همانطور که در سال ۲۰۰۳ نیز «راشل کوری» یک فعال آمریکایی توسط بولدوزر اسرائیلی در رفح زیر گرفته شد. رفح همان شهری است که بوشنل نیز جان خود را به خاطر آن فدا کرد تا دولت آمریکا را تحت فشار قرار دهد که نگذارد ارتش جنایتکار صهیونیستی به رفح حمله کند.

افزایش شمار شهدای غزه به ۲۹۸۷۸ نفر

وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که رژیم اسرائیل ۱۱ جنایت علیه خانواده‌های ساکن نوار غزه انجام داد که در ۲۴ ساعت گذشته منجر به شهادت ۹۶ نفر و زخمی شدن ۱۷۲ نفر شده است.

وزارت بهداشت فلسطین با بیان اینکه شمار زیادی از شهدا همچان زیر آوار هستند، اعلام کرد که شمار شهدای نوار غزه در طول ۱۴۰ روز  گذشته ۲۹۸۷۸ نفر رسیده و در این مدت نیز ۷۰۲۱۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

واکنش حماس به ادعاهای رویترز: جنگ روانی است؛ مقاومت از خواسته‌های خود کوتاه نخواهد آمد

احمد عبدالهادی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در لبنان به شبکه خبری المیادین گفت که ادعاهای رویترز در مورد جزئیات آتش‌بس بین مقاومت فلسطین و اسرائیل در چارچوب جنگ روانی است و این‌ها ساخته و پرداخته ذهن آمریکایی‌ها است.

 نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در لبنان افزود: آنچه مطرح شده چیز جدی نیست و در راستای مانور تبلیغاتی و فشار بر مقاومت است.

عبدالهادی گفت: مقاومت از خواسته‌های خود کوتاه نخواهد آمد و گزارش رویترز در راستای فشار بر مقاومت فلسطین است.

شکست سنگین صهیونیست‌ها در محله الزیتون غزه

در پی تداوم درگیری‌های شدید میان رزمندگان مقاومت و نظامیان دشمن صهیونیستی در محورهای مختلف غزه، یک منبع وابسته به مقاومت فلسطین در محله الزیتون (در جنوب شرقی شهر غزه) گزارش داد که ارتش اشغالگر برای نهمین روز متوالی در پیشروی به سمت این محله ناکام ماند.

عملیات تلافی‌جویانه حزب‌الله علیه پایگاه راهبردی «میرون» با ده‌ها راکت

حزب‌الله لبنان در عملیاتی تلافی‌جویانه در واکنش به تجاوز روز گذشته صهیونیست‌ها به اطراف شهر بعلبک، پایگاه کنترل هوایی میرون رژیم صهیونیستی را با تعداد زیادی راکت مورد هدف قرار داد.

مقاومت لبنان با صدور بیانیه‌ای در این زمینه اعلام کرد که رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت ۸ صبح امروز سه‌شنبه پایگاه کنترل هوایی میرون را با شلیک شمار زیادی راکت از چند پرتابگر مورد هدف قرار دادند.

حزب‌الله تاکید کرد که این عملیات علاوه بر حمایت از مردم و مقاومت غزه، در واکنش به تجاوزات دیروز صهیونیست‌ها به اطراف شهر بعلبک لبنان بوده است.

هدف حملات راکتی، پایگاه هوایی میرون صهیونیست‌ها بود

رسانه های رژیم اسرائیل گزارش می‌دهند که پایگاه هوایی «میرون» ارتش این رژیم در شمال اراضی اشغالی هدف حملات راکتی شلیک شده از سمت لبنان بوده است.


شلیک ۴۰ راکت از لبنان به سمت اراضی اشغالی

رسانه‌ها گزارش دادند که ۴۰ راکت از سمت اراضی لبنان به راضی اشغالی فلسطین در منطقه الجلیل شمالی شلیک شده و به دنبال آن، آژیرهای هشدار در این منطقه فعال شده است.

تجمع اعتراضی در برابر کنسول‌گری رژیم اسرائیل در کالیفرنیا آمریکا

شماری از معترضان به کشتار فلسطینیان در نوار غزه به دست رژیم اسرائیل در اعتراض به این کشتار و نیز برای گرامیداشت «آرون بوشنل» نظامی سابق نیروی دریایی آمریکا، در مقابل کنسول‌گری رژیم اسرائیل در لس آنجلس دست به تجمع زدند.

این نظامی آمریکایی یکشنبه این هفته در برابر کنسول‌گری اسرائیل در شهر لس آنجلس در اعتراض به جنایت‌های صهیونیست‌ها خودش را به آتش کشید و جان باخت.

سفر مخفیانه مقامات نظامی رژیم اسرائیل به مصر و مذاکره درباره حمله به رفح

وب سایت خبری آکسیوس آمریکا که روابط نزدیکی به برخی از سران رژیم اسرائیل دارد، به نقل از مسئولان آمریکایی نوشت که هرتسی هالوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل و رونن بار، رئیس امنیت داخلی این رژیم (شاباک) هفته گذشته مخفیانیه به قاهره رفته‌اند تا مقامات مصری خود را از این مطمئن کنند که رژیم تل‌آویو گام‌هایی را اتخاذ خواهد کرد تا «عملیات زمینی» در رفح «هرگز» منجر به سرازیر شدن آوارگان فلسطینی به داخل اراضی مصر نشود.

بنا به ادعای این وب سایت، این سفر  مقامات بلندپایه نظامی صهیونیست بیانگر اهمیتی است که حکومت تل‌آویو به روابط امنیتی خود با قاهره می‌دهد؛ مصری که قطعا هشدار داده کوچاندن فلسطینیان به شبه جزیره سیناء منجر به ایجاد شکاف در روابط بین قاهره و تل‌آویو خواهد شد.

ادعای تروریستهای سنتکام: سه پهپاد و دو موشک آماده شلیک به سمت دریای سرخ را منهدم کردیم

سازمان تروریستهای سنتکام آمریکا: شامگاه دوشنبه، سه پهپاد دریایی، دو موشک کروز ضد کشتی و یک پهپاد را که آماده شلیک به سمت دریای سرخ بود، منهدم کردیم.

شهادت فرمانده گردان طوباس در کرانه باختری

در جریان یورش مستمر نظامیان صهیونیست به اردوگاه الفارعه در جنوب طوباس، «احمد دراغمه» فرمانده گردان مقاومت طوباس در رویارویی با متجاوزان به شهادت رسید.

ازسرگیری حملات توپخانه ای رژیم صهیونیستی به خان یونس

منابع خبری از حملات توپخانه ای مجدد رژیم صهیونیستی به خان یونس در جنوب نوار غزه خبر دادند.

افزایش آمار شهدای تجاوزات بامدادی رژیم صهیونیستی به کرانه باختری به سه نفر

منابع فلسطینی از افزایش آمار شهدای تجاوزات بامدادی رژیم صهیونیستی به کرانه باختری به سه نفر خبر دادند که دو نفر از آنها در شهر طوباس و دیگری در اردوگاه الفارعه به شهادت رسیدند. این منابع از زخمی شدن سه نفر دیگر در این حملات خبر دادند.

شهادت یک جوان فلسطینی در جنوب طوباس

منابع محلی از شهادت یک جوان به نام ابوزلط از ساکنان اردوگاه الفارعه در جنوب شهر طوباس واقع کرانه باختری خبر دادند.

وزیر خارجه اتریش: اوضاع انسانی در نوار غزه بی نهایت دشوار است

وزیر خارجه اتریش: اوضاع  انسانی در نوار غزه، بی نهایت دشوار است و اتحادیه اروپا امیدوار است که پایان این نزاع را ببیند.

ادامه حملات بامدادی اشغالگران به اردوگاه الفارعه

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنان به حملات خود به اردوگاه الفارعه در کرانه  باختری می دهند.

یورش بامدادی نظامیان صهیونیست به طوباس در کرانه باختری

نظامیان رژیم صهیونیستی در اولین دقایق بامداد امروز به اردوگاه الفارعه و شهرک طمون در طوباس واقع در کرانه باختری یورش بردند.

ادعای منابع خبری: اسرائیل با چند درخواست حماس موافقت کرده است

منابع خبری از مفاد چارچوب اولیه آتش بس و مبادله اسیران خبر دادند که به زعم آنها، رژیم صهیونیستی اخیرا با آنها در پاریس موافقت کرده است.

این منابع افزودند اسرائیل بازگشت تدریجی آوارگان به شمال نوار غزه به استثنای کسانی که در سن خدمت نظامی هستند، را شرط کرده است.

به گفته این منابع، اسرائیل با درخواست حماس برای افزایش ورود کمکها، منازل موقت و ادوات سنگین به نوار غزه موافقت کرده است.

این منابع ادعا کردند که اسرائیل با آزادی ۴۰۰ اسیر فلسطینی از جمله کسانی که احکام حبس بالایی دارند، موافقت کرده است و در مقابل ۴۰ اسیر زن و سالخورده اسرائیلی آزاد خواهد شد.

حملات قایقهای توپدار ارتش رژیم صهیونیستی به غزه

منابع خبری اعلام کردند که قایقهای جنگی رژیم صهیونیستی، سواحل الشیخ عجلین در جنوب غربی شهر غزه را گلوله باران کردند.

سه عملیات گردانهای المجاهدین علیه ارتش رژیم صهیونیستی

گردانهای المجاهدین: تجمعات نظامیان دشمن را در جنوب شرقی غزه با راکتهای کوتاه برد هدف قرار دادیم.

شهرک صهیونیست نشین رعیم در مجاورت نوار غزه را موشکباران کردیم.

یک بولدوزر نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را در جنوب محله الزیتون غزه با راکت ضد زره سعیر هدف قرار دادیم که مستقیما به هدف اصابت کرد.

حماس: تلاشهای قطر و مصر درباره آتش بس ادامه دارد

جهاد طه سخنگوی رسمی جنبش حماس: تلاشهای قطر و مصر همچنان برای دستیابی به چارچوب فراگیر برای آتش بس ادامه دارد.

دهمین عملیات حزب الله از صبح دوشنبه/ هدف قرار گرفتن تجهیزات جاسوسی رژیم صهیونیستی

حزب الله از هدف قرار دادن تجهیزات جاسوسی رژیم صهیونیستی در موضع العباد خبر داد.

رسانه های رژیم صهیونیستی هم از شلیک یک موشک ضد زره به سمت موضع ارتش رژیم اشغالگر در رامیم واقع در منطقه اشغالی اصبع الجلیل خبر دادند.

شهادت دو رزمنده سرایاالقدس در جنوب لبنان

سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی از شهادت احمد محمد حلاوه و حسین ولید عوض از گردان شهید علی الاسود-میدان سوریه، در جریان نبرد طوفان الاقصی و هنگام انجام وظیفه رزمی خود در جنوب لبنان و مرزهای فلسطین اشغالی خبر داد.

واکنش حماس به حادثه جان باختن  یک خلبان در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در آمریکا

جنبش حماس: دولت بایدن مسئولیت کامل جان باختن «آرون بوشنل» خلبان آمریکایی را( که در همبستگی با مردم غزه دست به خودسوزی زد)به سبب حمایت از رژیم نازیستی صهیونیستی برعهده دارد.

عملیات ضد صهیونیستی در کرانه باختری

رزمندگان مقاومت در کرانه باختری به سمت شهرک صهیونیست نشین «کرمی تسور» احداث شده در اراضی شهرک بیت امر در شمال الخلیل آتش گشودند.

نهمین عملیات پیاپی حزب الله/ هدف قرار گرفتن نظامیان صهیونیست در موضع المرج

حزب الله از نهمین عملیات پیاپی خود طی ساعات اخیر علیه رژیم صهیونیستی و هدف قرار دادن تجمع نظامیان این رژیم با موشک در اطراف موضع نظامی المرج خبر داد.

شلیک سه موشک از جنوب لبنان به مرگلیوت

رسانه های عبری از شلیک سه موشک از جنوب لبنان به شهرک صهیونیست نشین مرگلیوت در نزدیکی مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی خبر دادند.

حملات توپخانه ای ارتش رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز سه شنبه، وادی السلوقی و اطراف شهرک حولا در جنوب لبنان را گلوله باران کرد.

زخمی شدن یک فلسطینی در حمله نظامیان صهیونیست به نابلس

حملات نظامیان صهیونیست به شهر نابلس در کرانه باختری همچنان ادامه دارد و تاکنون یک جوان در محله المخفیه زخمی شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.