معاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۵۰ درصد به تعداد فضای ورزشی در سراسر کشور افزوده شده است ، گفت: ۲۶۵۰ فضای ورزشی و تربیتی برای دانش‌آموزان در داخل مدارس در ۲۷ ماه افزوده شد که مدرسه تبدیل به کانون فعالیت شود.

۲۶۵۰ فضای ورزشی و تربیتی در دولت سیزدهم به مدارس افزوده شد

صادق ستاری‌فرد  اظهار کرد: فضاهای افزوده شده به مدارس باید به کانون‌های تربیتی و ورزشی برای دانش‌آموزان تبدیل شود.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه خانواده‌ها امروزه فرصت باهم بودن در یک محیط بانشاط را ندارند، این فرصت‌های تربیتی و بانشاط را در قالب مردمی سازی مجموعه‌های ورزشی در روزهای پنجشنبه و جمعه ها در اختیار مادران و دختران و پسران و پدران قرار دادیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: براساس این طرح، ۸۲۲ فضای ورزشی در روزهای پنجشنبه و جمعه به صورت رایگان در اختیار خانواده‌ها قرار گرفت.

ستاری‌فرد با بیان اینکه مهارت‌آموزی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش برای دانش‌آموزان است، گفت: در این راستا، آموزش شنا برای دانش‌آموزان پایه ششم درسراسر مناطق و مدارس شهر تهران به صورت رایگان اجرا می‌شود. همچنین باید آموزش تنیس روی میز، فوتبال و دومیدانی هم مورد توجه باشد و همه دانش‌آموزان در همه مقاطع تحصیلی از مهر یک رشته ورزشی را یادگیرند.

وی به سهم ورزش و سلامت دانش‌آموزان از مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و یادآورشد: سهم ورزش از این اعتبارات از ۱۲ درصد اکنون به ۴۰ درصد رسیده است.

معاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: همچنین در این دولت سازمان نوسازی مدارس ۳۵ استخر به دانش‌آموزان تحویل داده است و بسیاری از استخرهایی که پیش از این تعطیل شده‌بودند، دوباره احیا شد.

ستاری فرد یادآورشد: هر وقت حرکت کردیم نظام حکمرانی و مجلس از ما حمایت کرده است بطوری که شاهد افزایش سه برابری بودجه‌ ورزش از مالیات بر ارزش افزوده هستیم و همچنین بودجه تربیت بدنی و سلامت نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

پیش‌بینی نظام حقوقی مناسب در برنامه هفتم توسعه

وی همچنین به بیان سایر اقدامات وزارت آموزش و پرورش در دولت شهید جمهور پرداخت و گفت: رتبه بندی معلمان که پیش از این به صورت قانون درآمده بود اما در این دولت اجرایی شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در این دولت به جای موسسات کنکوری اجرا شد و این یک شروع برای اصلاح نظام تعلیم و تربیت است.

ستاری فرد عنوان کرد: در قانون برنامه هفتم برنامه‌ریزی‌های و نظام حقوقی خوبی پیش‌بینی شد که از اصلاح سازوکار صندوق ذخیره فرهنگیان، اصلاح نظام جذب و بازنشستگی فرهنگیان، توجه به مقوله مدرسه سازی و حمایت‌های مالی را در برمی‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین شهید جمهوری همه ظرفیت‌ها مانند شورای انقلاب فرهنگی و هیات وزیران را برای ارتقای نظام تعلیم و تربیت به کار گرفت و در نتیجه اقداماتی از جمله کنکور اختصاصی تعلیم و تربیت و ترمیم سند تحول صورت گرفت.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.