دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

برای نخستین بار در کشور؛

جشنواره شعر صلح، ظرفیتی برای ترویج بشر دوستی برگزار می شود

جشنواره شعر صلح

خراسان شمالی- مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی اظهار داشت: ویترین جمعیت هلال احمر، امداد و نجات است اما واقعیت اینجاست که ما مجموعه‌ ای فرهنگ‌ساز و در خدمت جامعه فرهنگی و اجتماعی نیز هستیم.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی هلال احمر خراسان شمالی، محسن نجات در جلسه هماهنگی جشنواره منطقه ای شعر صلح، دوستی و امید، استان خراسان شمالی را فرهنگ خیر دانست و افزود: دستگاه های اجرایی باید به دور از موازی کاری در کنار یکدیگر قرار گیرند و بخشی از وظیفه سنگین حوزه فرهنگ را به دوش بکشند.

 وی با اشاره به برگزاری این جشنواره برای نخستین بار در کشور گفت: این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری معاونت جوانان جمعیت هلال احمر برگزار می شود تا در راستای افزایش کیفیت جشنواره و اهداف آن گام برداریم.

نجات خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم در کنار جوایزی که تقدیم برندگان می شود پرنده صلح و دوستی که المان صلیب سرخ و تفکر بشر محسوب می‌شود را هم تهیه کنیم.

وی تاکید کرد: به دنبال فرهنگ سازی هستیم به همین منظور چندین هزار اقلام زیستی در حال توزیع بین سیل زدگان است و برنامه های تلویزیون هم به شکل جدید در حال انعکاس این اقدامات است.

وی تاکید کرد: باید به دنبال این باشیم که ماه حصل این جشنواره فرهنگ ساز باشد و سال آینده نیز بتوانیم آن را برگزار کنیم.

نجات تاکید کرد: ظرفیت استان برای برگزاری چنین جشنواره ای بسیار بالاست و حتی توانایی برگزاری این جشنواره در سطح کشور را داریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.