سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که از حمله تروریستی یک فرد عضو گروه مورد حمایت سرویس‌های ویژه اوکراین در منطقه سامارا جلوگیری کرده است.

سرویس امنیت روسیه: حمله تروریستی در سامارا را خنثی کردیم

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اسپوتنیک، بنا بر اعلام این سازمان امنیتی روسیه، این فرد قصد داشت بمبی را در ساختمان یک مرکز پذیرش کمک‌های بشردوستانه منفجر کند.
بر اساس این گزارش، این فرد که متولد سال ۱۹۹۴ میلادی بود، در زمان عملیات نیروهای امنیتی برای دستگیری وی، خود را منفجر کرد.
بنا بر این گزارش، در این حادثه به کارکنان امنیتی و غیرنظامیان آسیبی وارد نشد.

پیش از این، تیراندازی تروریست‌ها و اقدام آنها به آتش‌سوزی محل قبل از اجرای کنسرت در تالار شهر کروکوس در کراسنوگورسک در منطقه مسکو شامگاه جمعه سوم فروردین‌ماه ۱۴۰۳ به جان باختن ۱۳۹ نفر (بنا بر آمار کمیته تحقیقات روسیه) و مجروح شدن ۱۸۰ نفر (بنا بر آمار وزارت بهداشت منطقه مسکو) منجر شد. شاهدان عینی از حضور چهار تروریست سخن گفتند که بعدا گفته شد آنها مواد قابل اشتعال برای آتش زدن سالن نیز همراه داشتند. این آتش‌سوزی منجر به فروریختن بخش‌هایی از این تالار شد.
عملیات آواربرداری و جستجوی قربانیان این حادثه از زیر آوار قرار است سه شنبه هفتم فروردین‌ماه پایان یابد.
بنا بر اعلام سرویس امنیت فدرال روسیه، تاکنون ۱۱ نفر از جمله چهار عامل تروریستی که به این تالار حمله کردند، بازداشت شده‌اند. در این میان، خودروی حامل تروریست‌ها در حالی که در حال فرار به سمت مرز اوکراین بود، در بریانسک متوقف و چهار تروریست بازداشت شدند. نخستین جلسه دادگاه متهمان این عملیات تروریستی شامگاه یکشنبه به دلایل امنیتی پشت درهای بسته در مسکو برگزار شد.
با وجود آنکه رسانه‌ها و مقامات غربی، از گروه تروریستی داعش به عنوان عامل این حمله تروریستی یاد کرده و اوکراین را از دخالت در این عملیات تبرئه کرده‌اند، برخی مقام‌های مسکو ضمن تعجب از سرعت عمل غرب در شناسایی عوامل تروریستی بر تکمیل تحقیقات خود در این زمینه تأکید کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.