همه‌ی خبرهای امروز
 • برق خاموشی ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۳۵

  معاون وزیر نیرو: رکوردزنی مصرف برق با تداوم گرما محتمل است

  معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو گفت: با تداوم گرمای هوا، احتمال شکست بیشتر رکورد مصرف برق وجود دارد.

 • آتش سوزی ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۱۵

  آتش‌سوزی مرگبار در مجیدیه تهران

  حادثه آتش‌سوزی یک مجتمع مسکونی در مجیدیه تهران یک کشته برجا گذاشت.

 • قطار سریع السیر اصفهان تهران ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۵۲

  مشکل قطار تبریز - مشهد با جایگزینی لوکوموتیو رفع شد

  مدیر کل راه آهن خراسان گفت: قطار تبریز - مشهد بر اثر خرابی لوکوموتیو در محدوده شهرستان خوشاب خراسان رضوی دچار مشکل شد که با جایگزینی لوکوموتیو این مشکل برطرف شد.

 • کعبه ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۴۸

  آخرین حجاج ایرانی کِی به فرودگاه جده می‌رسند؟ تاریخ پروازهای بازگشت حجاج چه زمانی است؟

  مسئول فرودگاه جده در حج تمتع ۱۴۰۱ جزییات انتقال، اتمام و بازگشت زائران ایرانی از فرودگاه جده را اعلام کرد.

 • کارگاه زبان بدن در مصاحبه ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۴۳

  علی کریمی رستگار

  کارگاه «زبان بدن در مصاحبه» ویژه اصحاب رسانه

  مؤسسه فرهنگی قدس به منظور ارتقای سطح دانش خبرنگاران، «کارگاه زبان بدن در مصاحبه» را ویژه اصحاب رسانه، در سالن همایش های روزنامه قدس برگزار کرد.

 • تورم انگلیسی ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۳۶

  گرانی بی سابقه در انگلیس؛ مردم به خرید غذاهای منجمد و ارزان روی آورده اند

  بررسی های میدانی نشان می دهد افزایش قیمت سوخت و مواد غذایی در انگلیس موجب روی آوردن مردم این کشور به خرید غذاهای منجمد و ارزان شده است .

 • زواری ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۳۳

  صید استقلال از تیم «مهدوی‌کیا»

  «محمدحسین زواری» بازیکن تیم امید ایران برای عقد قرارداد دو ساله با استقلال به توافق دست یافت.

 • سرقت ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۳۱

  سارقی در مرخصی از زندان ٣١ فقره سرقت در خراسان رضوی و تهران انجام داد

  رییس پلیس آگاهی خراسان رضوی گفت: سارقی که پس از مرخصی از زندان، متواری و اقدام به ۳۱ فقره سرقت در استان‌های خراسان رضوی و تهران کرده بود، دستگیر شد.

 • واکسن کرونا ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۲۸

  چه افرادی باید دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند؟

 • انرژی ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۲۵

  اقتصاد دنیا در آستانه رکود؟

  اوضاع اقتصادی دنیا روز به روز در حال بدتر شدن است؛ روندی که شاید بتوان آغاز آن را همه‌گیری کرونا دانست و در ادامه جنگ در اوکراین عاملی برای تشدید اوضاع شد.

 • زنان خانه دار ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۲۲

  کارآفرینی از دل خانه

  اکنون محیط خانه به مرکزی تبدیل شده که فعالیت‌های مختلف در آن می‌تواند با استفاده از رسانه‌های نوین شکل بگیرد؛ خانه، بستری است که فرد در این مرکز هم می‌تواند به شغل خود بپردازد و هم تفریح و سرگرمی داشته باشد. شاید شما با ورود به شبکه‌های اجتماعی، انبوهی از صفحات مربوط به کسب و کارهای خانگی را دیده‌باشید؛ کسب و کارهایی که در چارچوب خانه‌ها و عموما با مرکزیت زنان به وجود آمده و توانسته طیف وسیعی از محصولات تولید شده به دست زنان را در یک بازار انتخابی و هدفمند به فروش برساند. این امتیاز بزرگ شبکه‌های اجتماعی همزمان با پیشرفت استارت‌آپ‌ها نشان می‌دهد بخش عظیمی از جامعه توانایی شرکت مستقیم در تولید داخلی و بالا رفتن انگیزه‌های هویتی را دارند.

 • خودرو ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۲۰

  سبقت دانشگاهی ها از خودروسازان

  روز گذشته معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در جریان بازدید و مراسم رونمایی از سامانه بومی انتقال توان بی‌سیم، از توسعه فناوری شارژ القایی خودروهای برقی در کشور خبر داد. با بومی‌سازی این طرح، شارژ سریع خودروها و موتورسیکلت‌های برقی هنگام حرکت محقق می‌شود و توسعه آن می‌تواند به کاهش هزینه‌های استفاده از انواع خودروهای برقی در مسیرهای مشخص کمک کند. سورنا ستاری در این مراسم اعلام کرد: «خوشبختانه در سال‌های اخیر، فناوری‌های خوبی به‌ویژه در حوزه حمل‌ونقل، پیشران و انتقال قدرت به دست شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه یافته است. صنعتی‌سازی و ورود این فناوری‌ها به بازار، مستلزم استقبال صنایع خودروساز و ایجاد زمینه‌های لازم برای رسوخ این فناوری‌ها به بدنه صنعت است.»

 • روانشناسی زرد ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۱۸

  خدمات روانشناسی در ایستگاه گرانی

  یک‌سوم جمعیت کشور «به خدمات روان‌شناختی فوری نیاز دارند»، رئیس سازمان روانشناسی با اعلام این موضوع، عدم مراجعه به روانشناس به دلیل گرانی خدمات مشاوره و روان‌درمانی را خطرناک توصیف کرده است.

 • سنجش علمی دانشگاه‌ها ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۱۶

  سهم مهارت در آموزش دانشگاهی کمتر از ۲۰ درصد است

  هر اندازه آینده‌پژوهی ما در عرصه تحولات فناوری و نوآوری کامل‌تر باشد، می‌توانیم تصمیم نسبتا روشن‌تری از مشاغل آینده داشته باشیم. فاکتور دیگری که تحولات آینده را تعیین‌تکلیف می‌کند، تحولات در عرصه مناسبات به‌ معنی مناسبات علل و عوامل زیست‌بوم جهان است.

 • جی7 ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۲:۰۸

  ۶۰۰ میلیارد دلار هزینه دوئل جاده‌ای جی-۷ و چین

  بودجه ۶۰۰ میلیارد دلاری کشورهای جی-۷ با نام «مشارکت و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های جهانی» قرار است طی پنج‌سال آینده پروژه‌های دولتی و خصوصی را در کشورهای درحال‌توسعه موردحمایت مالی قرار دهد.

 • بهشتی ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۱:۰۸

  حقیقت بهشتی

  در جریان اداره جلسات مجلس خبرگان قانون اساسی نیز توانایی بالای شهید بهشتی در سخنوری و مدیریت تشکیلاتی باعث شد با وجود تضارب آرای بالای نمایندگان در رابطه با بخش‌های مختلف قانون، اصول حیات‌بخشی چون ولایت‌فقیه به تصویب خبرگان منتخب ملت برسد. در تصویب این اصول حیات‌بخش علاوه‌بر توان بالای مدیریتی شهید بهشتی، استدلال‌های فقهی ایشان نیز موثر بود، به نحوی که در مواردی چون بررسی اصل 2 و اصل 5 قانون اساسی در میان تمامی فقهای حاضر در مجلس، این استدلال‌های فقهی شهید بهشتی بود که باعث می‌شد مخالفان اندیشه اسلام اجتماعی اقناع شوند.

 • پیام رسان داخلی ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۱:۰۴

  لترناتیوهای داخلی هیچ مزیت نسبی‌ای ایجاد نکرده‌اند

  یک ماه قبل در جریان بررسی طرح شفافیت، پیشنهاد دادم جلسات، نظرات و آرای شورای‌عالی فضای مجازی شفاف شود که تصویب نشد و پشت‌سرش هم در هفته گذشته تصمیمات شورای‌عالی فضای مجازی از هرگونه دادخواهی و شکایت افراد و اشخاص مصون شد.

 • رییسی ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۰:۴۵

  رئیسی: نیروهای مسلح ایران و پاکستان شرایط امنیتی مناسبی در مرزها به وجود آوردند

  رئیس جمهور با تشکر از همکاری دولت و ارتش پاکستان برای ارتقای شرایط امنیتی در خطوط مرزی دو کشور اظهار داشت: مناسبات خوب نیروهای مسلح دو کشور زمینه‌ها و شرایط امنیتی نسبتاً مناسبی را در مرزهای دو کشور بوجود آورده است.

 • امیرعبداللهیان ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۰:۴۳

  امیرعبداللهیان: حضور رژیم صهیونیستی در منطقه هیچ ارمغانی ندارد

  وزیر امور خارجه تاکید کرد: حضور رژیم صهیونیستی در منطقه هیچ ارمغانی به جز فتنه انگیزی و ایجاد نا امنی نخواهد داشت.

 • آتش سوزی در مراتع ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۰:۴۱

  آتش سوزی کارخانه مواد شوینده در شکوهیه قم ۴ کشته برجا گذاشت

  آتش سوزی کارخانه مواد شوینده در شهرک شکوهیه قم امروز سه شنبه چهار کشته و هفت مصدوم برجا گذاشت.

 • تیوی ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۰:۳۰

  سه ماه تعطیلی

  چند روز پیش روابط‌عمومی صداوسیما در خبری که برای رسانه‌ها ارسال کرد از پخش ۵۹۰۰ساعت برنامه جدید در تابستان خبر داد، با نگاهی که به این برنامه‌ها داشتیم متوجه سهم اندک کودکان‌ونوجوانان در برنامه‌های تابستانی سال۱۴۰۱ شدیم؛ موضوعی که سال گذشته هم به آن اشاره کردیم و بارها درمورد آن صحبت کردیم.

 • عبدالله پادشاه اردن ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۵۹

  مضحکه‌ای به نام ناتوی غرب آسیا

  عبدالله دوم، پادشاه اردن اخیرا از امکان تشکیل یک پیمان نظامی در منطقه غرب آسیا همانند پیمان ناتو سخن گفت که بسیاری آن را تعبیر به ناتوی غرب آسیا کرده‌اند. طبق گفته منابع آمریکایی، واشنگتن قصد دارد با کمک رژیم اشغالگر قدس یک ائتلاف دفاع هوایی و موشکی با مشارکت اردن، مصر، عراق و اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس (رژیم سعودی، امارات، بحرین، عمان، قطر و کویت) راه‌اندازی کند.

 • نوزاد ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۵۸

  بودجه به ذینفعان نرسید

  حدود چهارمیلیون زوج نابارور ایرانی وجود دارند که با وجود تمایل به فرزنددار شدن، عموما به‌دلیل هزینه‌های سنگین درمان، سراغ آن نرفته یا اگر درمان را دنبال کرده‌ با هزینه‌های بالایی مواجه شده‌اند.

 • عراق ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۵۶

  وحدت برای گره‌گشایی

  وضعیت سیاسی عراق می‌رود که با هم‌اندیشی رهبران گروه‌های سیاسی این کشور با ورود مرجعیت عالی‌قدر عراق به اخبار خوبی منتهی شود؛ اخباری که رهبران جریان‌های سیاسی از این رویداد گزارش دادند که به‌زودی و در نجف اشرف تحقق می‌یابد. گویا قرار است با توصیه مراجع عظام نجف، مقتدی صدر و دیگر فراکسیون‌های پارلمان عراق به وحدت‌کلمه دست یابند؛ وحدت‌کلمه‌ای که به معرفی زودهنگام نخست‌وزیر جدید این کشور منجر می‌شود.

 • چاقو کشی ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۵۴

  چاقوکشی زورگیران مشکی پوش در شهر!

  زورگیران مشکی پوشی که برای فرار از چنگ قانون به روی شهروندان مشهدی چاقو کشیده بودند در حالی با تلاش نیروهای گشت کلانتری شهرک ناجای مشهد به دام افتادند که تاکنون توسط ۹ تن از مال باختگان شناسایی شده اند.

 • زبان انگلیسی ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۵۰

  یک زبان علیه نژادها

  جی‌پی‌بی جرالد پژوهشـــــگر رنگین‌پوست آمریکایی مقیم کانادست که سال‌هاست در حوزه آموزش زبان‌انگلیسی فعالیت دارد و در کنار فعالیت‌های آموزشی بر موضوع سلطه و کنترل نژاد سفید بر نهادها برنامه‌های درسی و سیستم آموزش این زبان متمرکز است.

 • سحر و جادو ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۴۳

  پرسه ساحران در تیم ملی

  تیم‌ملی فوتبال ایران هر چند در نیمه دوم مرحله اول مقدماتی جام‌جهانی و بعد بازی‌های مرحله نهایی موفق بود و نتایج خوبی گرفت اما وارد حاشیه‌های زیادی شد. بعد از موفقیت ایران در بازی‌های بحرین و صعود به مرحله نهایی مقدماتی، روزنامه جام‌جم برای اولین‌بار فاش کرد فردی مشکوک در کنار تیم‌ملی بوده است. بعد کم‌کم این خبر دهان به دهان چرخید و خیلی از رسانه‌ها به بررسی موضوع پرداختند.

 • عتبات ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۳۹

  مرمت‌ «فرش» در سرزمین «عرش»

  «یا امام حسین، من دلشکسته و دلسوخته‌ام، آرزو دارم برای تو و زائرانت کاری کنم. بطلب تا فرش‌های حرمت را بشویم و ترمیم کنم این تنها کاری است که از دستم برمی‌آید.» این جملات مرد ۸۶ساله‌ای است که نزدیک ۲۰ سالی می‌شود شست‌وشو، ترمیم و نگهداری از فرش‌های دستباف کربلا نجف، سامرا، کاظمین و دمشق را به‌عهده گرفته است. حاج غلامحسین ابراهیم‌پور دخانی را در ستاد بازسازی عتبات عالیات همه دوست دارند. او را در کربلا و نجف، حاج دخانی صدا می‌کنند. مردی لاغراندام با صورت استخوانی و قدی تقریبا بلند که گرد پیری هنوز نتوانسته بر جسم او غلبه کند.

 • خانواده ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۳۴

  اخلاق منزل

  امروزه دانشمندان علوم رفتاری که تمرکز خود را بر رفتار عینی و بیرونی فرد می‌گذارند نیز اولین قدم در اصلاح وضعیت فرد را، تغییرات شناختی و معرفتی و ذهنی می‌دانند.

 • ویلا ۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۹:۳۱

  ویلاهای سبز غیرمجاز در دشت خشک مشهد

  آبی که از عمق ۴۰۰متری زمین ‌می‌آید به‌پای درختان بی‌ثمر ویلاها می‌ریزد