ولادیمیر پوتین

کل اخبار:798

 • پوتین ۱۴۰۰-۱۲-۰۷ ۰۰:۰۱

  سی ان ان: آمریکا پوتین را تحریم می‌کند

  شبکه خبری سی ان ان اعلام کرد آمریکا قصد دارد امروز تحریم هایی را علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعمال کند.

 • لاوروف ۱۴۰۰-۱۲-۰۶ ۱۵:۴۰

  لاوروف:

  سخنان زلنسکی مبنی بر آمادگی برای مذاکره در مورد موقعیت اوکراین را باور نمی‌کنیم

  سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: سخنان ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین مبنی بر آمادگی کی یف برای مذاکره در مورد موقعیت بیطرف اوکراین را باور نمی‌کنیم.

 • رئیس جمهوری روسیه ۱۴۰۰-۱۲-۰۵ ۰۸:۵۲

  آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در دونباس

  پوتین: روسیه مدرن، قوی‌ترین قدرت جهان است

  رئیس جمهوری روسیه، امروز (پنجشنبه) از آغاز عملیات نظامی ویژه در دونباس خبر داد و اندکی پس از سخنان او صدای چندین انفجار در کی‌یف و دونتسک شنیده شد.

 • اوکراین ۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۱۲:۵۲

  اندیشکده فارِن اَفرز:

  اگر روسیه پیروز جنگ اوکراین شود چه اتفاقی می‌افتد؟

  اگر پایتخت اوکراین به هر ترتیبی تحت کنترل روسیه در بیاید، می تواند به کلی سازوکار قاره اروپا را تغییر دهد. پیامد پیروزی روسیه در جنگ احتمالی با اوکراین، برای اروپا و دیگر کشورها چه خواهد بود؟

 • پوتین ۱۴۰۰-۱۲-۰۲ ۲۳:۲۸

  پوتین استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناخت

  رئیس جمهور روسیه شامگاه دوشنبه در سخنرانی گفت اوکراین قصد دارد سلاح هسته‌ای بسازد و اوکراین و غرب برای جنگ افروزی علیه روسیه آماده می‌شوند.

 • خامنه ای و پوتین ۱۴۰۰-۱۲-۰۱ ۱۳:۳۲

  اندیشکده نشنال اینترست:

  توافقنامه ۲۰ ساله ایران و روسیه، زنگ خطری برای غرب است

  ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در اولین دیدار حضوری در ۱۹ ژانویه ۲۰۲۲ تعهد خود را برای تقویت روابط دوجانبه بین کشورهایشان نشان دادند. همزمان با تبادل نظر روسای جمهور، وزیر نفت ایران نیز اعلام کرد که تهران و مسکو در توافق‌های تجاری در بخش‌های انرژی، حمل‌ونقل و بانکی گام‌های قابل توجهی برداشته‌اند. با این حال، قابل توجه ترین نکته در سفر رئیسی به مسکو، ارائه پیش نویس توافقنامه همکاری بیست ساله ایران و روسیه بود.

 • امیرعبداللهیان و لاوروف ۱۴۰۰-۱۱-۱۸ ۱۳:۴۴

  اندیشکده نشنال اینترست:

  چرا بایدن در مقابل روسیه قدرت‌نمایی می‌کند اما برای ایران نه؟

  موضع قوی ایالات متحده در برابر تهدید فزاینده روسیه برای حاکمیت اوکراین، در تضاد با سیاست لرزان آمریکا در قبال ایران است. در حالی که دولت بایدن روسیه را با تحریم‌های ویرانگر تهدید می‌کند و حتی در صورت حمله مسکو به همسایه‌اش، قصد دارد مسلح کردن یک کمپین چریکی را نیز علیه آنان به راه بیندازد، اما واکنش این کشور به رفتار به همان اندازه بدخواهانه تهران چنین شکلی ندارد.

 • پوتین ۱۴۰۰-۱۱-۱۳ ۲۳:۱۸

  پوتین و جانسون تضمین‌های امنیتی روسیه و موضوع اوکراین را بررسی کردند

  کرملین اعلام کرد، رئیس‌جمهوری روسیه با نخست‌وزیر انگلیس بحران اواکراین و موضوع تضمین‌های امنیتی روسیه بررسی کرد.

 • شی جینپینگ و پوتین ۱۴۰۰-۱۱-۱۱ ۱۳:۰۴

  اندیشکده هِریتج:

  «شی جینپینگ» برنده دعوای «بایدن» و «پوتین»

  وقتی نزاع بر سر اوکراین به پایان برسد، سخت می توان تصور کرد که کسی به جز شی جین پینگ، رئیس جمهور چین برنده این قضایا باشد. جو بایدن، طرف مقابل او در ایالات متحده، فاقد استراتژی روشنی برای خارج کردن جامعه فراآتلانتیک از آخرین بن بست با مسکو در موقعیت قوی تر و رقابتی تر در حلقه ژئوپلیتیک جهانی است.

 • جنگ ۱۴۰۰-۱۱-۰۷ ۱۲:۵۶

  انگلیس در فکر اعزام صدها نیروی دیگر به شرق اروپا است

  در آستانه حمله احتمالی روسیه به اوکراین، انگلیس اعزام صدها نیروی دیگر برای تقویت جناح ناتو در شرق اروپا را در نظر گرفته است.

 • پوتین ۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۱۶:۰۴

  بحران اوکراین؛ تقابل دو جهان بینی

  بحران اوکراین به سختی محو خواهد شد؛ نمایش دو جهان بینی که می‌تواند اروپا را دگرگون سازد؛ اما پژواک جنگ سرد را طنین انداخته‌ و ایده‌ای بر جای مانده از کنفرانس ۱۹۴۵ یالتا را زنده می‌کند؛ اینکه غرب باید به حوزه نفوذ روسیه در مرکز و شرق اروپا احترام بگذارد.

 • مراسم استقبال ۱۴۰۰-۱۱-۰۲ ۱۵:۲۹

  چرا پوتین به استقبال رئیسی نرفت؟ / تلاش برای پوشاندن دستاوردهای یک سفر

  سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در روسیه پروتکل‌های دیپلماتیک این کشور برای استقبال از روسای جمهوری میهمان را تشریح کرد.

 • پوتین ۱۴۰۰-۱۰-۲۹ ۱۷:۱۶

  راشا تودی: پوتین و رئیسی در مسکو مشارکت راهبردی دو کشور را تحکیم خواهند کرد

  شبکه روسی به نقل از کارشناسان این کشور گزارش داد پوتین و رئیسی در جریان مذاکرات مسکو، علاوه بر رایزنی‌ها درباره مسائل مختلف، مشارکت راهبردی دو کشور را تحکیم خواهند کرد.

 • رییسی ۱۴۰۰-۱۰-۲۹ ۰۹:۴۳

  کلیپ

  سفر به روسیه، نقطه عطف مناسبات ایران و روسیه

  رئیس‌جمهور قبل از سفر به روسیه: - در این سفر برای ارتقاء دیپلماسی همسایگی و منطقه‌ای تلاش می‌شود. - این سفر می‌تواند نقطه عطفی بین مناسبات سیاسی، اقتصادی و تجاری ایران و روسیه باشد. - گفت‌وگوهای ایران و روسیه که از کشورهای مهم و پرنفوذ در منطقه هستند می‌تواند برای امنیت، روابط اقتصادی و تجاری منطقه موثر باشد. - رئیسی به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین و برای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، عازم روسیه شد. - وزرای امور خارجه، نفت و اقتصاد رئیس‌جمهور را در این سفر همراهی می‌کنند.

 • چین ۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۹:۵۵

  اندیشکده دِفِنس وان:

  چرا چین وقایع اوکراین را با دقت دنبال می‌کند؟

  در حالی که جو بایدن به خاطر صف آرایی نظامی روسیه در مرزهای اوکراین، رودرروی پوتین قرار گرفته، رهبر یک قدرت دیگر جهانی، این وقایع را با علاقه خاصی دنبال می کند. ژی جینپینگ رهبر چین نیز مشکلی مشابه با پوتین در مورد همسایه خود دارد.

 • لودریان ۱۴۰۰-۱۰-۱۷ ۱۷:۱۹

  لودریان: پوتین می‌خواهد اتحادیه اروپا را دور بزند

  وزیر امور خارجه فرانسه امروز جمعه گفتت، روسیه تلاش دارد با برگزار کردن مذاکرات مستقیم با آمریکا بر سر اوکراین، اتحادیه اروپا را دور بزند.

 • ولادیمیر پوتین ۱۴۰۰-۱۰-۰۴ ۲۰:۰۳

  اندیشکده پراجکت سیندیکِیت:

  فرمول پوتین برای اوکراین چیست؟

  در حالی که گزارش ها هر روز در مورد تحرکات نظامی روسیه در مرز اوکراین افزایش پیدا کرده و هر روز کرملین درخواست های دیپلماتیک جدیدی را طلب می کند، این سوال ها در ذهن بیشتر به وجود می آید که: چه اتفاقی در حال وقوع است؟ چه آینده ای را باید متصور باشیم؟ آیا روسیه به اوکراین حمله می کند؟

 • کریستینا لامبرشت ۱۴۰۰-۰۹-۲۸ ۲۰:۲۵

  آلمان پوتین را به تحریم تهدید کرد!

  وزیر دفاع آلمان با استناد به گزارش های ادعایی مبنی بر آمادگی روسیه برای حمله به اوکراین، مدعی شد که عواقب شخصی در انتظار پوتین و اطرافیانش خواهد بود.

 • پوتین ۱۴۰۰-۰۹-۱۹ ۱۷:۵۹

  پوتین وضعیت شرق اوکراین را به «نسل‌کشی» تشبیه کرد

  رئیس جمهور روسیه گفت اقداماتی که دولت اوکراین در نواحی شرقی این کشور انجام می‌دهد یادآور نسل‌کشی بوده و اقدامات متقابل باید با دقت بالایی انجام شود.

 • رییسی ۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۲۱:۲۴

  پوتین: امیدوارم رئیسی دعوت من را بپذیرد و به روسیه سفر کند

  رئیس‌جمهور روسیه ابراز امیدواری کرده آیت‌الله ابراهیم رئیسی دعوت او را پذیرفته و به مسکو سفر کند.

 • پوتین ۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۱۹:۰۰

  پوتین: رایزنی با بایدن سازنده بود

  رئیس جمهور روسیه ضمن سازنده ارزیابی کردن تماس با همتای آمریکایی گفت، گسترش ناتو به سمت شرق یکی از مهم‌ترین مسائل امنیتی مسکو محسوب می‌شود.

 • جو بایدن ۱۴۰۰-۰۹-۱۷ ۱۷:۵۰

  بایدن حریف پوتین و دیگر رقبا نیست

  "بایدن در چهار دهه گذشته، در مورد تقریبا تمامی مسائل کلان دفاعی و سیاست خارجه، اشتباه کرده است. البته بایدن در زمان ارتکاب آن اشتباهات، متصدی ریاست جمهوری نبوده است."

 • پوتین ۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۹:۲۰

  پوتین: همکاری نظامی با هند را ادامه خواهیم داد

  رئیس جمهور روسیه در دیدار با نخست وزیر هند تاکید کرد که کشورش به همکاری نظامی خود با هند ادامه داده و دو کشور قصد دارند مانور و تمرینات نظامی مشترک برگزار کنند.

 • بایدن و پوتین ۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۹:۱۴

  مسکو: روابط روسیه و آمریکا اسفناک است

  در حالی که در میانه تشدید تنش‌ها بین مسکو و غرب بر سر اوکراین، قرار است سران دو کشور روسیه و آمریکا با یکدیگر به صورت تماس ویدئویی گفت‌وگو کنند، کرملین وضعیت روابط دو کشور را «اسفناک» توصیف کرد.

 • پوتین ۱۴۰۰-۰۹-۱۴ ۲۰:۲۱

  محورهای سفر «ولادیمیر پوتین» به هند

  پیش‌بینی می‌شود همکاری‌ های نظامی، صنایع دفاعی، تجارت و اقتصاد در صدر موضوعات مورد مذاکره میان رئیس جمهور روسیه و مقامات هندی طی سفر فردا دوشنبه پوتین به دهلی نو قرار بگیرد.

 • پوتین و بایدن ۱۴۰۰-۰۹-۱۲ ۱۷:۵۱

  کرملین: دیدار پوتین و بایدن مجازی خواهد بود

  کاخ ریاست جمهوری روسیه می گوید دیدار پوتین و بایدن به طور مجازی انجام می شود حال آنکه تاریخ دقیق آن مشخص نیست و هماهنگی ها در این زمینه ادامه دارد.

 • پوتین ۱۴۰۰-۰۹-۱۰ ۱۹:۵۱

  پوتین: گسترش ناتو به سمت شرق غیر قابل قبول است

  رئیس‌جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) بیان کرد، روسیه و شرکای آن همچنان تاکید خواهند کرد که گسترش ناتو به سمت شرق غیرقابل قبول است و تضمین‌های قانونی در قبال اینکه چنین اتفاقی نخواهد افتاد، ضروری است.

 • پوتین ۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۰۹

  ترسیم خط قرمز پوتین برای غرب و ناتو در اوکراین

  رئیس‌جمهور روسیه به ناتو و کشورهای غربی درباره استقرار نیرو و سلاح در اوکراین هشدار داد.

 • نماینده پوتین ۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۱۳:۰۱

  سفر نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و شمال آفریقا به تهران

  "میخائیل باگدانوف"، نماینده ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و معاون وزارت امورخارجه فدراسیون روسیه، به ایران سفر کرد.

 • نشست روسیه آذربایجان ارمنستان ۱۴۰۰-۰۹-۰۲ ۱۹:۳۸

  در پنجم آذر اتفاق خواهد افتاد:

  برگزاری نشست سران مسکو، ایروان و باکو به میزبانی پوتین

  دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد سران مسکو، باکو و ایروان به میزبانی «ولادیمیر پوتین» پنجم آذر ماه در شهر سوچی نشستی برگزار می‌کنند.