گیلان

کل اخبار:2252

 • شرکت گاز ۱۳۹۸-۰۹-۱۶ ۱۱:۱۳

  مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان بر رعایت دمای آسایش تاکید کرد

  گیلان - مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با نزدیک شدن به فصل زمستان بر لزوم صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی و رعایت دمای آسایش (۱۸ الی ۲۱ درجه) بویژه در سطح دستگاه های اجرایی و ادارات تاکید کرد.

 • محیط زیست ۱۳۹۸-۰۹-۱۱ ۱۳:۵۴

  هجوم شکارچیان غیرمجاز به زیستگاه‌های حیات وحش گیلان

  گیلان- هجوم شکارچیان غیرمجاز به زیست‌های حیات‌وحش گیلان وارد مرحله جدیدتری شده به طوری‌که در پی اقدام یک شکارچی غیرمجاز مبنی بر شکار کل و بز در زیستگاه‌های شهرستان رودبار فرد متخلف بعد از دریافت حکم دادستانی، در منجیل دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده شد.

 • علوم ۱۳۹۸-۰۹-۱۱ ۱۰:۳۵

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد

  شناسایی ۳۹۴ بیمار مبتلا به ایدز در گیلان

  گیلان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه براساس آمارها از ۳۰ سال پیش تاکنون ۳۹۴ بیمار مبتلا به ایدز در استان شناسایی شده است گفت: از این تعداد ۱۱۸ نفر به دلایل مختلف فوت کرده اند.

 • بهزیستی ۱۳۹۸-۰۹-۱۱ ۱۰:۳۴

  معاون امور مشارکت های مردمی بهزیستی گیلان خبر داد

  افتتاح ۲۱ واحد مسکن معلولان در گیلان

  گیلان -معاون امور مشارکت های مردمی بهزیستی گیلان با بیان اینکه همزمان با هفته ملی و روز جهانی معلولین ۲۱ واحد مسکن مددجویان در گیلان افتتاح خواهد شد، گفت: این مراسم همزمان با سراسر کشور امروز در گیلان به برگزار می شود.

 • پلیس گیلان ۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۱۴:۵۹

  فرمانده انتظامی گیلان خبر داد:

  کاهش ۵۰ درصدی کشته‌شدگان عابران پیاده در تصادفات درون شهری

  گیلان -فرمانده انتظامی گیلان گفت: اقدامات پلیس برای ایمنی عابران پیاده در شهرهای استان ثمربخش بوده است به نحوی که در نیمه دوم سال شاهد کاهش ۵۰ درصدی کشته‌شدگان عابران پیاده در تصادفات رانندگی درون شهری هستیم.

 • بهزیستی ۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۱۴:۵۵

  مدیرکل بهزیستی گیلان خبر داد

  شناسایی ۴۶ هزار خانوار دارای معلول در گیلان

  گیلان - مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به شناسایی ۴۶ هزار خانوار دارای معلول در استان که نیاز به خدمات توانبخشی دارند، گفت: ۲۷ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی استان مستمری بگیر هستند.

 • کمیته امداد ۱۳۹۸-۰۹-۰۹ ۱۰:۲۸

  اجرای طرح‌های اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد گیلان سرعت می‌گیرد

  گیلان- اجرای طرح‌های اشتغالزایی با هدف ارتقاء سطح اقتصادی و توانمند کردن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گیلان علاوه بر حمایت‌های این نهاد با نقش‌آفرینی و حضور گسترده راهبران شغلی سرعت می‌گیرد.

 • مح ۱۳۹۸-۰۹-۰۹ ۱۰:۰۴

  شکارچی خرس قهوه‌ای گیلان دستگیر شد

  گیلان- شکارچی که اقدام به شکار، اختفاء لاشه و پوست یک قلاده خرس قهوه‌ای در ارتفاعات کوه‌های رضوانشهر کرده بود توسط مأموران حفاظت محیط‌زیست گیلان دستگیر شد.

 • علوم ۱۳۹۸-۰۹-۰۹ ۱۰:۰۳

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

  مراکز آموزشی درمانی گیلان فرسوده است

  گیلان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بسیاری از مراکز آموزشی درمانی گیلان، فرسوده و از حداقل های امکانات تشخیصی و آزمایشگاهی از جمله سی تی اسکن و MRI بی بهره اند.

 • علوم ۱۳۹۸-۰۹-۰۹ ۱۰:۰۳

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد

  مرگ ۶ نفر در گیلان بدلیل ابتلا به آنفلوآنزا

  گیلان - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا پنجم آذر، حدود هزار و ۳۹۰ مورد بیمار مبتلا به آنفلوآنزا در گیلان گزارش شده و ۴۰۱ مورد منجر به بستری شدند. از این تعداد ۵۳ بیمار نیز مثبت و شش مورد فوتی که بیماری زمینه ای داشتند، گزارش شده است.

 • سپاه ۱۳۹۸-۰۹-۰۷ ۱۱:۲۳

  رای طرح ملی محرومیت‌زدایی در ۶ شهرستان گیلان

  گیلان- معاون اجتماعی سپاه قدس استان گیلان از اجرای طرح ملی محرومیت‌زدایی در ۶ شهرستان این استان خبر داد.

 • پ ۱۳۹۸-۰۹-۰۷ ۱۱:۲۲

  رئیس پلیس راه استان خبر داد

  رصد رانندگان متخلف با ۵۹ دوربین در جاده های گیلان

  گیلان- رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به راه‌اندازی ۵۹ دوربین ثبت تخلفات در جاده‌های استان، گفت: در هفت ماهه اول سال جاری برابر استعلام از رکورد دوربین‌های نصب شده در محورهای برون شهری استان گیلان حدود ۱۵۰ هزار تخلف سرعت ثبت شده است.

 • نوسازی مدارس ۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۱:۱۵

  مدیرکل نوسازی مدارس استان خبر داد

  تجهیز ۱۴۴ مدرسه ییلاقی گیلان به سیستم گرمایشی استاندارد

  گیلان - مدیرکل نوسازی مدارس گیلان گفت: امسال تعداد ۱۴۴ مدرسه معادل ۳۲۴ کلاس درس با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان در مناطق ییلاقی استان به سیستم گرمایشی گازسوز و استاندارد مجهز شدند.

 • منطقه ازاد ۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۱:۱۴

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:

  منطقه آزاد انزلی نگین درخشان اقتصاد ایران خواهد بود

  گیلان - رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تاکید بر اینکه این منطقه باید به خانه امن سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی تبدیل شود، گفت: تکریم و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی با بهره گیری از حداکثر ظرفیت‌های تولیدی خود باید در دستور کار قرار گیرد، به حدی که منطقه آزاد انزلی به نگین درخشان اقتصاد ایران مبدل شود.

 • منابع طبیعی ۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۱:۱۴

  مدیرکل منابع طبیعی گیلان عنوان کرد

  تخصیص ۷۰ درصدی اعتبارات آبخیزداری گیلان

  گیلان - مدیرکل منابع طبیعی گیلان از تخصیص ۷۰ درصدی اعتبارات آبخیزداری گیلان طی سال ۹۷ خبر داد و گفت: سازه های آبخیزداری در بالادست که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی احداث شده، در سیل ابتدای امسال عمل کرد.

 • سپاه قدس ۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۰:۲۰

  سپاه و بسیج در اغتشاشات از تخریب اموال عمومی در گیلان جلوگیری کرد

  گیلان- فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت گفت: اگر طی اغتشاشات اخیر در گیلان اتوبوسی آتش نگرفت یا بانکی تخریب نشد به‌خاطر مدیریت خوب سپاه و بسیج بود و تمام مساجد استان در این روزها مملو از نیروهای ارزشی بود.

 • استانداری ۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۰:۱۸

  استاندار گیلان:

  برنامه‌های ساماندهی آب‌بندان‌ها، نیازمند پیوست آموزش مهارتی است

  گیلان- استاندار گیلان برنامه‌های سه استان شمالی کشور در حوزه آب‌بندان‌ها را نیازمند پیوست آموزش مهارتی خواند و تأکید کرد که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند در این بخش نقش موثری ایفا کند.

 • محیط زیست ۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۰:۱۸

  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان:

  تحویل تالاب خوارهای گیلان به مقامات قضایی

  گیلان- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: ۱۲ نفر از متصرفین تالابهای گیلان دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

 • بنادر دریانوردی گیلان ۱۳۹۸-۰۹-۰۵ ۱۰:۱۷

  مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان:

  بندرانزلی نیازمند اسکله های سرپوشیده است

  گیلان- مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با بیان اینکه بندرانزلی به بندر فله تبدیل شده است، گفت: غلات نیاز به هوای خشک دارند و اگر به رطوبت آغشته شوند آلوده خواهند شد لذا باید بتوانیم بندری ایجاد کنیم که در تمام فصول تخلیه و بارگیری را انجام دهد.

 • سردار عبدالله پور ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۰۹:۵۵

  فرمانده سپاه قدس گیلان:

  بسیجیان برای تأمین امنیت مردم تلاش شبانه‌روزی داشتند

  گیلان- فرمانده سپاه قدس گیلان گره‌گشایی از مشکلات مردم را یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های بسیج دانست و گفت: بسیجیان گیلان در روزهای گذشته برای تأمین امنیت مردم به صورت شبانه‌روزی فعالیت کردند.

 • ارشاد اسلامی ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۰۹:۵۴

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

  شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با اتکا به ظرفیت های بومی جان می گیرد

  رشت – مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت : طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با نگاه آینده محور و با اتکاء به ظرفیت های بومی جان می گیرد.

 • استانداری ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۰۹:۵۲

  گیلان در حوزه تعداد زنان سرپرست خانوار جزو ۱۱ استان نخست کشور است

  گیلان- در حال حاضر استان گیلان جزو ۱۱ استان کشور از لحاظ تعداد زنان سرپرست خانوار است و ۶۲ درصد از زنان سرپرست خانوار ساکن روستا و ۳۸ درصد نیز ساکن شهر هستند.

 • جهادکشاورزی ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۰۹:۵۱

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا مطرح کرد

  بازارهای محلی از مهمترین مکان های فروش محصولات کشت دوم

  گیلان- مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: اغلب محصولات کشت دوم کشاورزی این شهرستان در بازارهای محلی به فروش می رسند.

 • استانداری ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۰۹:۴۹

  استاندار گیلان عنوان کرد

  کاهش آسیب های اجتماعی با ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی

  گیلان -استاندار گیلان با بیان اینکه آسیب های اجتماعی و فرهنگی یکی از عوامل بازدارنده در عرصه های اقتصادی و مولفه های توسعه ای است، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب توجه ویژه ای به عرصه های فرهنگی و اجتماعی در قالب ترویج فرهنگ و سبک زندگی ایرانی – اسلامی دارد.

 • پلیس ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۰۹:۴۸

  جواب «نه» به پیشنهاد دوستی؛ بهانه‌ای برای انتشار تصاویر خصوصی

  گیلان- فرمانده انتظامی بندرانزلی از دستگیری مردی که با انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان موجب هتک حرمت وی شده بود خبر داد.

 • علوم پزشکی ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۰۹:۴۷

  سرپرست معاونت بهداشت علوم پزشکی گیلان مطرح کرد

  رشد ۲ برابری سرطان روده بزرگ

  گیلان - سرپرست معاونت بهداشت علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه طی ۱۵ سال گذشته رشد سرطان روده بزرگ دو برابر شده است، گفت: نیازمند اصلاح سبک زندگی در حوزه تغذیه از جمله کاهش مصرف نمک، تحرک کافی، کاهش وزن، مدیریت استرس و عدم مصرف دخانیات هستیم.

 • پ ۱۳۹۸-۰۹-۰۳ ۱۲:۴۴

  رئیس پلیس راه استان:

  پوشش شبانه‌ روزی سه گردنه برف‌گیر گیلان در طرح زمستانی

  گیلان- رئیس پلیس راه استان گیلان گفت: در طرح زمستانی سال‌جاری علاوه بر پوشش شبانه روزی سه گردنه برف‌گیر و پر تردد گیلان، نسبت به پیش‌بینی پوشش ترافیکی در سایر محورهای کوهستانی و جلگه‌ای در هنگام بارش برف نیز اقدامات صورت می‌گیرد.

 • منابع طبیعی ۱۳۹۸-۰۹-۰۳ ۱۲:۴۳

  مدیرکل منابع طبیعی گیلان خبر داد

  برگزاری همایش ملی درختکاری در ۱۴ آذر

  گیلان -مدیرکل منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه همایش ملی درختکاری را در ۱۴ آذرماه برگزار خواهیم کرد، گفت: از ۱۴ آذر به پیشواز روز درختکاری در ۱۵ اسفند می رویم.

 • راهداری راه برفی ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۷:۳۹

  امدادرسانی به ۲۰۹ خودرو گرفتار برف در گیلان

  گیلان- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از اسکان ۶۰ نفر مسافر در محور اسالم به خلخال در راهدارخانه های استان طی ۲۴ لغایت ۲۷ آبان خبر داد و گفت: ۲۰۹ مورد امدادرسانی به خودروهای در راه مانده نیز انجام شد.

 • صید ماهیان استخوانی ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۴:۵۲

  زیستگاه آبزیان نیازمند حراست

  تخریب رودخانه‌ها نفس ماهی‌ها را گرفته است/صید در استان های شمالی آب می رود

  رشت- باوجوداینکه سرانه مصرف ماهی در کشور ۱۱ کیلوگرم اعلام‌شده است اما در استان گیلان این آمار به ۱۶ کیلوگرم می‌رسد اما مدتی است که به دلیل گرانی و افزایش قیمت ماهی به‌احتمال‌زیاد باید در این آمار نیز تجدیدنظر کرد.